Rastislav Búgel Kultúra

Pozrite si medzi prvými: Nitrianska kapela U.K.N.D má nový videoklip!

Kapela U.K.N.D predstavila nový album s názvom Otvorme si hlavy. Síce vyjde až v závere júna, kapela sa už teraz rozhodla fanúšikom ukázať svoju novú tvorbu.

Ilustračný obrázok k článku Pozrite si medzi prvými: Nitrianska kapela U.K.N.D má nový videoklip!
Zdroj: Dnes24.sk

Prívlastok nová je v tomto smere na mieste. Na skladbách zo štvrtého albumu je viditeľný progres. „Sú určitým zrkadlom doby, v ktorej sa nachádzame, majú tendenciu poukazovať na konzumný spôsob života. V textoch prezentujeme základné hodnoty, ukazujeme na manipuláciu, ale hlavne odovzdávame určitý odkaz, v niektorých momentoch až výsmech tejto dobe,“ hovorí o aktuálnom albume spevák Štefan Višňovský.

Novinky v zostave

Zmeny sa dotkli aj zloženia kapely. Z pôvodnej zostavy U.K.N.D, ktorá valcovala rádiový éter hitmi ako Macík, Modriny či Keď pôjdem do neba, sú dnes v kapele iba spevák Štefan Višňovský a gitarista Dalibor Daňko. Štvoricu dopĺňa basgitarista Marcel Németh a bubeník Štefan Horváth. „Z nových členov mám veľkú radosť, hrá a tvorí sa nám spolu výborne, radi sa stretávame nielen pri hudobných nástrojoch. Vidím v nich veľký ľudský a, samozrejme, aj hudobný prínos pre kapelu. Najlepšie nás však všetkých ohodnotia samotní ľudia pri počúvaní albumu alebo na koncertoch,“ povedal gitarista Dalibor Daňko.

Zaujímavý videoklip

Kapela U.K.N.D debutovala v roku 2004 platňou U.K.N.D, o rok vydala druhý album s názvom Na druhú. Diskografiu doplnila v roku 2009 nahrávka 3× a dosť. Fanúšikovia na nový album čakali dlhé štyri roky, no aktuálne sa môžu tešiť z pilotného singla Spomienky na videu, ku ktorému U.K.N.D zverejnila už aj klip. „Názov znie nostalgicky, klip je však veselý. Zaujímavosťou je, že v ňom účinkujú aj naši bývalí členovia,“ prezradil Štefan Višňovský. „Nakrúcanie scén s blízkymi priateľmi kapely a bývalými členmi v nitrianskej botanickej záhrade bolo veľmi príjemným osviežením po náročnom období nahrávania. Verím, že pozitívna energia sa z klipu prenesie aj na divákov,“ doplnil Dalibor Daňko.

Foto: Ľubomír Pecho

U.K.N.D
3
Galéria
U.K.N.D
1
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie