Krimi

Požiare v Nitre spôsobili miliónové škody: Najviac horelo v Starom meste

V Nitre vlani vypuklo takmer 90 požiarov, pri ktorých vznikla škoda za viac ako 3,8 milióna eur. Zahynul pri nich jeden človek a ďalší dvaja sa zranili.

Ilustračný obrázok k článku Požiare v Nitre spôsobili miliónové škody: Najviac horelo v Starom meste
25
Galéria

Hasičský a záchranný zbor (HaZZ) zaevidoval v roku 2023 v Nitre celkovo 86 požiarov, pri ktorých vznikla škoda za viac ako 3,8 milióna eur, zahynul jeden a zranili sa dvaja ľudia.

Zároveň sa vďaka zásahu hasičov podarilo uchrániť hodnoty za vyše 13 miliónov eur. Uvádza sa to v správe Okresného riaditeľstva HaZZ v Nitre.

Prečítajte si tiež

Najväčšie škody

Podľa hasičov má najvýznamnejší podiel na celkových škodách požiar polyfunkčného domu Polygon, ku ktorému došlo počas novoročných osláv 1. januára 2023.

„V tomto prípade bola škoda vyčíslená na 3,5 milióna eur,“ uviedol riaditeľ Okresného riaditeľstva HaZZ v Nitre Oto Mišún.

Najčastejšia príčina

Ako sa uvádza v správe, najčastejšou príčinou požiarov bolo v 23 prípadoch úmyselné zapálenie neznámou osobou. „Najviac požiarov v roku 2023 vzniklo v máji, najmenej v novembri. Najčastejšie hasiči zasahovali v Starom meste, kde horelo 43-krát,“ doplnil Mišún.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Mohlo by vás zaujímať

Obrovský požiar zachvátil nitriansky Polygon, 1. januára 2023
31
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM