Aktualizované Rôzne

Povinná festivalová výbava: 12 vecí, bez ktorých sa na festivale nezaobídete

Chystáte sa v lete na svoj prvý festival? Možno si lámete hlavu nad tým, čo všetko si so sebou musíte vziať. Použite náš malý ťahák a budete v suchu.

Ilustračný obrázok k článku Povinná festivalová výbava: 12 vecí, bez ktorých sa na festivale nezaobídete
9
Galéria
Zdroj: TASR

Stan a spací vak

Stan a spací vak sú základnou výbavou, pokiaľ si budete potrebovať skloniť hlávku. Spať pod „širákom“ je síce zážitok, ale prináša so sebou aj isté riziká, napríklad náhlej zmeny počasia či útoku hmyzu. Preto radšej neriskujte.

Zdroj: TASR

Slnečné okuliare

Isto sa nechcete mračiť na okolitý svet kvôli slnečným lúčom, ktoré vás počas celého festivalu budú oslepovať. Preto si určite nezabudnite zbaliť kvalitné slnečné okuliare.

Zdroj: TASR

Pršiplášť a gumáky

Premočené topánky či odev určite nie sú pohodlnou súčasťou festivalového outfitu a dokážu poriadne pokaziť náladu. Istota je istota a pršiplášť a gumáky by mali byť vašou povinnou výbavou. Keď sa spustí letná búrka, zostanete v suchu.

Zdroj: TASR

Opaľovací krém

Celý deň na slniečku dá vašej pleti poriadne zabrať. Ak nechcete skončiť spálení a boľaví, pribaľte si do festivalovej výbavy aj opaľovací krém.

Repelent

Nikto nemá rád útok otravných komárov alebo iného hmyzu. Kvalitný repelent budete pri vode potrebovať ako soľ!

Zdroj: TASR

Pitný režim

Pitný režim treba dodržiavať, nech ste kdekoľvek. A dvojnásobne to platí počas letných festivalov. Rozhorúčený vzduch, divoké slnko a tanečné kreácie vás môžu premôcť viac, ako si myslíte. Ak budete mať poruke minerálnu vodu Budiš, ste zachránení!

Plavky, žabky, mikina, šortky

Byť pripravený je základným festivalovým heslom. Vhodný výber oblečenia vám zabezpečí ten správny komfort.

Zdroj: TASR

Vejár

Iba vejár a vychladený nápoj v ruke vám zabezpečia ideálne osvieženie kedykoľvek si zmyslíte.

Klobúk

Bez klobúka ani na krok! S horúcou hlavou to ide proste ťažko…

Zdroj: TASR

Hotovosť

Peniaze síce nie sú to najdôležitejšie v živote, ale určite si vďaka nim na festivale budete môcť dopriať to, po čom vaše srdce zapiští.

Externá nabíjačka

Aj keď si idete na festival oddýchnuť, nabitý telefón by mal byť samozrejmosťou. Nie kvôli otravným telefonátom alebo sociálnym sieťam, ale kvôli tomu, že nikdy neviete, kedy ho budete potrebovať. Okrem toho vám pomôže zaznamenať tie najkrajšie okamihy z festivalu.

Hygiena

Nebudeme si klamať. Voňaví ľudia sú omnoho sympatickejší a platí to aj na festivale. Čiže deodorant, sprchový gél či antibakteriálny gél rozhodne patria do povinnej festivalovej výbavy.

Festivaly a povinná výbava
9
Galéria
Zdroj: TASR
Zdroj: bratislava.dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM