Futbal

Potupná prehra Nitry na ľade Žiliny: Corgoni inkasovali desať gólov

Počas tretieho kola najvyššej hokejovej súťaže cestovali Nitrania dobre naladení na ľad Žiliny. Zápas Corgoňom vôbec nevyšiel.

Ilustračný obrázok k článku Potupná prehra Nitry na ľade Žiliny: Corgoni inkasovali desať gólov

Žilinčania mali aj v druhom domácom zápase, ktorý sa hral bez divákov, dobrý vstup do stretnutia a už v 2. min. sa tešili z gólu. Blackwater fauloval za Tomekovou bránou Haranta a presilovku už po 11 sekundách využil kanadský bek Poulin, keď prestrelil Hartzella od modrej. Domáci sa dostali chvíľu po góle aj k ďalšej početnej výhode, ale tentoraz ju nevyužili a hra sa vyrovnala. V 8. min. vicemajster vyrovnal aj skóre, keď Štumpf medzi kruhmi potrestal nedôslednosť domácich bekov. Neprešli ani dve minúty a Nitrania už viedli. Konečný nastrelil na útočnej modrej puk do Lucianiho, ktorý s ním unikol až pred Tomeka a bekhendom ho prekonal. Žilinčania sa snažili vyrovnať hru, ale Hartzella chytal dobre a nedal sa prekonať ani pri vylúčení Rzavského, keď si poradil s tečovanými strelami domácich. Tí sa ešte v závere tretiny museli brániť presilovke Nitry, no skóre sa už v úvodnej dvadsaťminútovke nemenilo.

Vlci síce pokračujúcu presilovku hostí ubránili, ale sedem sekúnd po jej skončení sa v pravom kruhu dostal k puku Krištof a prekonal Tomeka po tretí raz. Odpoveď domácich prišla onedlho, Handlovský na ľavej strane potiahol puk do útočnej tretiny a puk poslal nad horné rameno Hartzella. V 25. min. vlci vyrovnali, keď Nitrania v oslabení síce držali puk až v útočnom pásme Žiliny, ale prišli oň a nájazd na Hartzella využil po prihrávke Kanaďana Martindalea jeho krajan Pitt. Vlkom sa o chvíľu podaril dokonalý obrat, keď pred bránou dôrazný Handlovský využil už tretiu presilovku Žilinčanov a tréner Nitry Kmeč si vzal oddychový čas. Ani to nezabralo, v 28. min. narazil Versteeg tvrdo na mantinel kapitána vlkov Konečného a putoval predčasne pod sprchy. Päťminútovú početnú výhodu Žilina využila na navýšenie náskoku, svoj druhý zásah od modrej pridal Poulin a vyhnal Hartzella z brány. Jeho náhradník Halo inkasoval už po necelých troch minútach, keď presilovkový gól Holoviča musel odobriť videorozhodca. Nitrania sa po piatich inkasovaných góloch na dlhší čas pozreli do tretiny k Tomekovi až v 36. min., kedy šiel na trestnú lavicu Handlovský, domáci gólman však všetky zložité situácie vyriešil a vlci tak po excelentnej tretine odchádzali do šatní s trojgólovým vedením.

Nitra napriek katastrofe v predošlej tretine začala záverečnú časť dobre, Šille našiel medzi kruhmi nepokrytého Koríma, ktorý bekhendom na konci 43. min. prekonal Tomeka. Odpoveď Žiliny však prišla už o 62 sekúnd, keď Švihálek dorazil za chrbát Hala vyrazenú strelu Húževku. V 51. min. sa domáci rútili v situácii dvaja na jedného na bránu Hala, Stupka naznačil prihrávku, ale potom trafil rovno medzi betóny nitrianskeho gólmana. Ani to nebolo všetko zo strany vlkov, Švihálek si v 55. min. medzi dvomi obrancami urobil kľučku, puk sa k nemu odrazil a český legionár ho poslal švihom za Hala. Vytúženú desiatku pridali domáci dokonca vo vlastnom oslabení. Najskôr nedokončil hetrik po nájazde Stupka, ale o pár sekúnd posunul puk Švihálkovi, a ten svojím tretím gólom v záverečnej tretine 36 sekúnd pred koncom zavŕšil gólový účet prvej výhry Žiliny v sezóne.

MsHK DOXXbet Žilina – HK Nitra 10:4 (1:2, 5:1, 4:1)

Góly: 2. Poulin (Stupka), 23. Handlovský, 25. Pitt (Martindale), 27. Handlovský (Švihálek, Pitt), 29. Poulin (J. Jurík), 32. Holovič (Poulin, Stupka), 45. Švihálek (Húževka, J. Jurík), 51. Stupka (Holovič, Klimenta), 55. Švihálek, 60. Švihálek (Stupka) – 8. Štumpf (Šille), 9. Luciani, 21. Krištof (Rais), 43. Korím (Šille). Rozhodovali: Snášel, Lokšík – Krajčík, Stanzel, vylúčení: 5:5, navyše: Versteeg (Nitra) 5+DKZ napadnutie hlavy a krku, presilovky: 5:0, oslabenia: 1:0, striedania: 28. Žilina bez Konečného – 29. Halo za Hartzella

Zostavy:

Žilina: Tomek – P. Mikuš, Hatala, Poulin, Mich. Roman, Meliško, Harant, Mendrej – Handlovský, Martindale, Pitt – Švihálek, Húževka, J. Jurík – Konečný, Holovič, Stupka – Klimenta, Ondruš, Rogoň

Nitra: Hartzell (29. Halo) – Rais, Mezei, Ordzovenský, Kováčik, Hruška, Pupák, Versteeg, Korím – Paulovič, Krištof, T. Mikúš – Luciani, Blackwater, Friedmann – H. Ručkay, Kutálek, Šiška – Štumpf, Šille, Rzavský