Posledný zápas roku v rukách Bystrice: Nitra prehrala pred domácim publikom

Nitrianski hokejisti sa predstavili pred domácim publikom v poslednom tohtoročnom zápase. Na svojom ľade hostili rivala z Banskej Bystrice.

Zápas sľuboval kvalitný hokej, avšak päť gólov v prvej tretine nečakal azda nikto. Bystričania dvakrát vyhrávali, ale aj napriek tomu bol po prvej tretine stav stretnutia 2:3 v neprospech „baranov“. Okrem gólov videli diváci v prvej tretine hokej, ktorý mal náboj a veľa vylúčení. Hostia išli do vedenia vo 4. minúte, keď sa presadil Faille. Vyrovnanie zabezpečil v 14. minúte dôrazný Buček. O minútu neskôr bolo po nekompromisnej strele Asselina 1:2. V 17. minúte najskôr vyrovnal na 2:2 Kerbashian a Nitra arénu rozjasal v 19. minúte tretíkrát Slovák – 3:2.

Na začiatku druhej tretiny nevyužili „Corgoni“ presilovú hru o dvoch hráčov, ktorá bola predelená prestávkou. Góly strieľali iba hostia. V 26. minúte vyrovnal Higgs. Nitranom mohol prinavrátiť vedenie Lantoši, ale v úniku nastrelil iba hornú žŕdku. V 30. minúte Nitrania zle prestriedali a Selleck to využil gólom na 3:4. V závere tretiny bolo na hráčoch Nitry vidieť snahu o vyrovnanie, ale žiadny puk nevedeli pretlačiť za chrbát Williamsa.

V tretej tretine sa mohli hostia sústrediť na bránenie a rozohrávku domácich napádal väčšinou iba jeden hráč. Nitranov mal motivovať už len fakt, že s Bystričanmi prehrali už dvanásť zápasov po sebe. Plány na výhru sa domácim začali rúcať, keď s dávkou šťastia skóroval Faille – 3:5. Domáci sa už nevedeli dostať do väčších príležitostí a v hre bez brankára inkasovali gól na 3:6. Hetrik zavŕšil Faille. „Corgoni“ tak nenašli recept na hostí z Banskej Bystrice ani v trinástom zápase za sebou.

HK Nitra – HC'05 iClinic Banská Bystrica 3:6 (3:2, 0:2, 0:2)

Góly: 14. Buček, 17. Kerbashian (Majdan, Lantoši), 19. Slovák (Blackwater, McCormack) – 4. Faille (Asselin, Southorn), 15. Asselin (Selleck, Faille), 26. Higgs (Bartánus, Koper), 30. Selleck (Gabor), 47. Faille (Selleck), 59. Faille (Selleck). Rozhodovali: Lokšík, Novák – Gegáň, Valo, vylúčení: 5:7, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 3496 divákov.

Nitra: Foltán – Mezei, McCormack, Korím, Morrison, Pupák, Versteeg, A. Sloboda – Lantoši, Slovák, Blackwater – Scheidl, Kerbashian, Majdan – Buček, Bortňák, Hrušík – Pätoprstý, Čaládi, Minárik – Hvizdoš

Banská Bystrica: Williams – Biro, Southorn, Mihalik, K. Sloboda, Ďatelinka, Kubka, Košecký – Selleck, Faille, Asselin – Bartánus, Higgs, Koper – Kabáč, Češík, Gabor – Török, Lunter, Sarvaš

Antonín Stavjaňa, tréner Nitry: „Do zápasu sme išli s tým, že chceme nadviazať na víťazný duel v Poprade. Žiaľ, obraz našej hry tomu vôbec nezodpovedal. Hostia nás nepustili do presilovkových situácií, ako to bolo v Poprade. Bolo tam veľa situácií v strednom pásme, keď sme puk iba nahodili do útočného pásma, a to našej kombinačnej hre nesedí. V momente, keď sme za vedenia 3:2 ponúkli hosťom dva góly, sa skóre otočilo a hostia boli na koni. V závere sme stavili na skúsených hráčov, bez štvrtej formácie. Gól sa nám však už nepodarilo streliť.“

Dan Ceman, tréner Banskej Bystrice: „Bol to naozaj výborný zápas vo vynikajúcej atmosfére. Zo začiatku sa hralo hore-dolu. Náš plán bol spomaliť hru, pretože sme vedeli, že hráči Nitry sú rýchli. To sa nám v prvej tretine nepodarilo. V druhej a tretej časti sa nám tento zámer podarilo napĺňať viac. Tretia tretina bola z našej strany perfektná. Podarilo sa nám prehusťovať stredné pásmo a Nitra sa nevedela poriadne dostať do útočneho pásma. Som hrdý na svojich hráčov, ktorí hrali všetci veľmi dobre.“

HK Nitra – HC'05 iClinic Banská Bystrica 3:6 (3:2, 0:2, 0:2)