Posledný basketbalový zápas pre Svit: Nitra vo štvrťfinále s Komárnom!

V poslednom zápase základnej časti basketbalovej extraligy putovala Nitra do Svitu. Domáci nedali Urbanovim zverencom šancu.

Ilustračný obrázok k článku Posledný basketbalový zápas pre Svit: Nitra vo štvrťfinále s Komárnom!

Posledný zápas základnej časti basketbalovej súťaže bol rovnako súbojom o tretie miesto. Domáca Iskra Svit privítala na svojej palubovke basketbalistov Edymax SPU Nitra. Pred 550 divákmi ťahal už od začiatku Nitra za kratší koniec. Urbanovi zverenci sa nedostávali na dostrel Svitu. Po prvej polovici zápasu bolo skóre na strane domácich (47:30).

Štvrťfinále s komárnom

V druhom polčase sa Nitranom darilo o niečo lepšie. Za dvadsať minút dokázali vsietiť iba 27 bodov. Na opačnej strane domáci basketbalisti skórovali za 32 bodov. Záverečný klaksón napokon rozhodol o konečnom umiestnení v základnej časti. Nitra ukončila základnú časť na štvrtom mieste a vo štvrťfinále sa stretne v krajskom derby proti Komárnu.

Iskra Svit – Edymax SPU Nitra 79:57

Termín štvrťfinálových zápasov:

1. zápas – Nitra : Komárno (7. marca o 18:00 hodine)
  2. zápas – Nitra : Komárno (8. marca o 18:00 hodine)
  3. zápas – Komárno : Nitra (14. marca o 18:00 hodine)
  4. zápas – Komárno : Nitra (15. marca o 18:00 hodine)

Prípadné štvrťfinálové zápasy:

5. zápas – Nitra : Komárno (22. marca o 18:00 hodine) 6. zápas – Komárno : Nitra (26. marca o 18:00 hodine) 7. zápas – Nitra : Komárno (29. marca o 18:00 hodine)