Kultúra

Pomáhajú, kde sa dá: Dobrovoľníci sa zišli v synagóge, prevzali si ocenenia, FOTO

Nitrianske centrum dobrovoľníctva sa poďakovalo nitrianskym dobrovoľníkom za ich činnosť a spoločenskú angažovanosť.

Ilustračný obrázok k článku Pomáhajú, kde sa dá: Dobrovoľníci sa zišli v synagóge, prevzali si ocenenia, FOTO
4
Galéria

Na slávnostnom galavečere Srdce na dlani im v stredu (29. 1.) v Nitrianskej synagóge odovzdalo ocenenia za prácu a námahu počas uplynulého roka. Organizácie v tohtoročnom deviatom ročníku poslali 36 nominácií s viac ako 70 menami. Ocenenia si prevzalo 19 ľudí, informovala Jana Andreasová z Nitrianskeho centra dobrovoľníctva.

Dobrovoľníci boli v tomto roku nominovaní v siedmich kategóriách, ako sú sociálna a zdravotná oblasť, práca s deťmi a mládežou, oblasť výchovy a vzdelávania, umenia a kultúry, oblasť športu a dobrovoľník do 18 rokov.

Novinkou bola kategória škola priateľská k dobrovoľníctvu.

Medzi ocenenými bola napríklad skautka Michaela Alexandra Bahelková, ktorá sa dlhé roky venuje práci s mladými skautmi, či Soňa Lavová, ktorá ako dobrovoľníčka pracuje s deťmi migrantov, umožňuje im spoznávať našu kultúru, jazyk i krajinu.

Ocenenie v novej kategórii škola priateľská k deťom získala Základná škola Kráľa Svätopluka, ktorá systematicky vedie novú generáciu k dobrovoľníctvu, uviedla Andrea Kosírová Hugáňová z Nitrianskeho centra dobrovoľníctva.

Cieľom podujatia Srdce na dlani je prispieť k zviditeľneniu dobrovoľníkov a dobrovoľníckych aktivít a zároveň upriamiť pozornosť širokej laickej i odbornej verejnosti na význam a potrebu vykonávania dobrovoľníctva. Počas doterajších ôsmich ročníkov si ocenenia prevzalo 284 dobrovoľníkov a dobrovoľníčok.

Sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Nitry a okolia.

Srdce na dlani v Nitre
4
Galéria
Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie