Krimi

Polícia dvíha varovný prst: V Nitre má úradovať falošný plynár!

Nitrianska polícia vyzýva verejnosť na zvýšenú opatrnosť. Ako informovali muži zákona, v meste pod Zoborom pravdepodobne šarapatí falošný plynár.

Ilustračný obrázok k článku Polícia dvíha varovný prst: V Nitre má úradovať falošný plynár!
Zdroj: TASR

”Pri dverách 79-ročnej dôchodkyne v nitrianskom Starom meste zazvonil muž. Vydával sa pracovníka plynární a údajne prišiel skontrolovať potrubie a merač plynu," informuje polícia na sociálnej sieti.

Prišla o peniaze

Žena ho preto vpustila dnu a ukázala mu, kde sú merače energií.

”Neznámy muž otvoril okienko vedúce do šachty a pochytal plynomer, potom si od ženy vypýtal poslednú faktúru za dodávku zemného plynu. Na faktúru si poznačil zopár údajov a vypýtal si 50 eur, ktoré mu poškodená dala,” dodáva polícia.

Muž mal so slovami, že ide ešte na jedno miesto, odísť.

”Muž bol asi 180 cm vysoký, zavalitejší, vo veku okolo 50 rokov a v tvári zarastený. Polícia prijala od poškodenej trestné oznámenie pre podozrenie z protiprávneho konania a následne sa nám s rovnakým príbehom ozvala aj ďalšia poškodená žena,” dodáva nitrianska polícia.

Zvýšte opatrnosť

Polícia zároveň upozorňuje, že tento muž môže v trestnej činnosti pokračovať.

”Upozornite svojich blízkych, že žiadny z dodávateľov energií nemanipuluje s peniazmi a preukáže sa preukazom zamestnanca. Pokiaľ máte pochybnosti o pravosti daného technika, zavolajte na obecný úrad, na linku vášho dodávateľa plynu alebo na linku 158,” upozorňujú muži zákona.

Sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z domova i zo sveta.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie