Filip Chudý Krimi

Policajná razia na stavbe v Nitre: Až 16 Gruzínci budú vyhostení, FOTO

Polícia zverejnila výsledky veľkej kontroly nelegálnej práce v Nitre, ktorá sa týkala aj pobytu cudzincov. Takto do dopadlo.

Ilustračný obrázok k článku Policajná razia na stavbe v Nitre: Až 16 Gruzínci budú vyhostení, FOTO
11
Galéria

Cudzinecká polícia v Nitre vykonala kontroly v súčinnosti s ÚPSVaR Nitra, Inšpektorátom práce Nitra a ďalšími zložkami PZ (MJ PZ Bratislava, PMJ Nitra a OO PZ Nitra) na prebiehajúcej stavbe polyfunkčného komplexu nachádzajúceho sa v Nitre, kde boli kontrolovaní štátni príslušníci tretích krajín, v prevažnej miere z Gruzínska a Ukrajiny. Informovala o tom Polícia Slovenskej republiky na svojej facebookovej stránke.

„Boli zistené priestupky na úseku cudzineckého režimu, za čo im boli uložené blokové pokuty vo výške 4380 eur,“ uviedli muži zákona.

Okrem zistených priestupkov bolo políciou zistené, že 16 štátni príslušníci Gruzínska vykonávajú pracovnú činnosť bez príslušných oprávnení a udelených výnimiek, teda v rozpore so zákonom. „Z uvedeného dôvodu sme pristúpili k predvedeniu týchto cudzincov podľa § 79 Zákona o pobyte cudzincov v súvislosti s konaním o ich administratívneho vyhostenia z územia SR,“ doplnili.

Polícia oznámila, že všetkým predvedeným cudzincom boli vydané rozhodnutia o administratívnom vyhostení s uloženým zákazom vstupu na územie SR a členských štátov EÚ na dobu jedného roka a bola im určená 15-dňová lehota na vycestovanie.

Sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z domova i zo sveta.

Zdroj: Facebook
FOTO z veľkej policajnej kontroly na stavbe v Nitre
11
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie