Valovičová Zuzana Rôzne

Podporili až 65 projektov!

Nitrianska komunitná nadácia pomáhala aj v roku 2009.

Po vyhlásení 3. otvorených grantových kôl a 2. špeciálnych kôl dostali možnosť prezentovať svoje myšlienky a nápady desiatky jednotlivcov a skupín. Čiastkou 61 524,09 € (1 853 474,74 Sk) bolo podporených 65 žiadostí o grant.

Otvorené grantové kolá sú zamerané na podporu aktívnych občanov v rôznych oblastiach. Mohli sa realizovať najmä vďaka partnerom – Mestu Nitra, firme BRAMAC – strešné systémy, s.r.o., ako aj členom Klubu darcov, firemným jednotlivcom a sponzorom, ktorí poukazujú 2 %. Väčšina projektov, až 85,7 %, slúžilo na realizáciu verejno-prospešných akcií v meste pod Zoborom.

Špeciálne grantové kolá sú určené na podporu tematicky špecifikovaných projektov alebo pre špecifickú cieľovú skupinu. Realizované je každoročne v programe – Nitrianski mladí filantropi. Hlavným podporovateľom je Nadácia SPP.

V roku 2009 umožnila Nitrianska komunitná nadácia realizovať aj 11 mimoriadnych projektov. Ide najmä o grantovú podporu partnerských neziskových organizácií a jednotlivcov z 2%, ako aj o pomoc v rámci fondu Deti založeného pani M. Bradáčovou s cieľom zlepšiť kvalitu života znevýhodnených detí. Zo všetkých projektov bolo až 90,9 % realizovaných v meste Nitra. Patria k nim projekty – Nitrianska beachvolejbalová liga 2009, Medzinárodný festival Divadelná Nitra 2009, Deťom pre zdravie a mnohé ďalšie.

Foto: autor + Nitrianska komunitná nadácia

NKN
15
Galéria
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM