Kultúra

Podhradie sa vráti do stredoveku: Festival Pribinova Nitrawa napíše ďalší ročník

Osud tohto ročníka nebol kvôli hrozbe šírenia koronavírusu istý. Organizátori oznámili dobré správy.

Ilustračný obrázok k článku Podhradie sa vráti do stredoveku: Festival Pribinova Nitrawa napíše ďalší ročník
72
Galéria

Hradný kopec bude počas prvého júlového víkendu žiť históriou. Organizátori si ešte donedávna neboli istí, či sa ďalší ročník festivalu Pribinova Nitrawa bude môcť konať. Oznámili však dobré správy.

„Dlho sa čakalo, ako sa veci vyvinú a my môžeme slávnostne oznámiť, že tohtoročná Pribinova Nitrawa sa uskutoční. Síce v menšom, s veľa bezpečnostnými opatreniami, ale predsa,“ stojí v ozname na sociálnej sieti.

Historický festival bude súčasťou celomestských slávností Nitra, milá Nitra. Prebiehať bude pod Nitrianskym hradom v sobotu od 11.00 do 22.00 a v nedeľu od 12.00 do 18.00 h.

Program festivalu

„Návštevníci sa môžu tešiť na rôznorodý rodinne ladený program, ktorý svojich divákov zabaví aj poučí,“ uvádza Silvia Zeumerová z odboru kultúry.

Tešiť sa môžete na vystúpenia, pohostenie aj jarmok ľudových remesiel. Medzi účinkujúcimi budú šermiarsko-divadelná kumpánia Via Historica i skupina Dvor Anjou venujúca sa historickej lukostreľbe a prezentujúca život v stredovekom tábore.

Svoju šou predvedie aj historický Šaško Fjodor. Exkurziu do histórie sprostredkuje Matej Šiška, ktorý stojí za projektom Stretnutie s Veľkou Moravou.

Vystúpia hudobné telesá Strigôň a Musicantica Slovaca, dobové spolky Satyros, Militia Portalis, Psohlavci – Itbarak, Galahad, šermiari zo skupiny Bojar či historický lukostrelecký klub Fekete Sólyom (Čierny sokol).

Foto: ilustračné

Sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z domova i zo sveta.

Pribinova Nitrawa
72
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie