Aktualizované Šport Od Vás

Pod Zoborom rastú nové hokejbalové talenty: Klub má už vyše 100 mladých hráčov

Nitriansky hokejbalový klub sa stále rozrastá. Ako jediný na Slovensku má všetky mládežnícke extraligové kategórie.

Ilustračný obrázok k článku Pod Zoborom rastú nové hokejbalové talenty: Klub má už vyše 100 mladých hráčov
5
Galéria
Zdroj: Nitrianska hokejbalová organizácia

Mladé športové talenty podporuje Nitrianska Hokejbalová Organizácia. Jej cieľom je rozvíjať a podnecovať deti k športu.

„Nitrianska hokejbalová organizácia zastrešuje klub HBK Nitrianski Rytieri, pod hlavičkou ktorého pôsobí nielen seniorské mužstvo, ale aj deti a dorast. Našou ambíciou je aktívne pracovať s mládežou a vychovávať hokejbalové talenty,“ priblížil Ivan Káčer, šéftréner mládeže.

Klub sa rozrastá

Vôbec prvý nábor detí do tzv. hokejbalového krúžku Nitrianski Rytieri juniori, ktorý v tom čase pravidelne navštevovalo približne 40 detí vo veku od 4 do 15 rokov, sa konal v októbri v roku 2018.

V súčasnosti má klub HBK Nitrianski Rytieri ako jediný hokejbalový klub na Slovensku všetky mládežnícke extraligové kategórie: U11, U12, U14, U17 aj U20.

Celkovo je v klube registrovaných viac ako 100 hráčov a hráčok vo veku od 6 do 20 rokov. 

„Počty prihlásených detí nám z roka na rok rastú a vidieť, že o hokejbal je v Nitre záujem. Tréningami sa snažíme nielen zlepšiť ich kondíciu a herné zručnosti, ale ich aj zabaviť, aby k nám chodili s radosťou,“ hovorí Káčer.

Na trénovaní mládeže sa podľa jej slov aktuálne podieľa 6 skúsených licencovaných trénerov, z ktorých každý má pridelenú svoju kategóriu.

Prečítajte si tiež

Deti si plnia sny

Postupne sa o hokejbal zaujímalo čoraz viac detí. V sezóne 2019/2020 sa sformovali kategórie U12 a U16, ktoré sa pravidelne zúčastňovali extraligových turnajov.

Hokejbalom žije aj rodina pani Katky z Nitry. Športu sa venuje jej syn aj manžel.

„Teraz mali prípravný zápas U14. Konal sa na hokejbalovom ihrisku pod Zoborom. Tento tím vyhral. Decká sa veľmi tešili,“ hovorí Katarína.

Prácu hokejbalovej organizácie si váži. „Vďaka ich snahe a práci môžu deti v Nitre športovať a plniť si sny. Vidieť deti, ako s radosťou chodia na tréningy, športujú a hrajú medzi sebou zápasy, je na nezaplatenie. Nielen pre rodičov, ale aj pre divákov, ktorí tak isto milujú šport. Mesto Nitra môže byť pyšné. Pyšné, že v Nitre máme tak aktívnych ľudí podporujúci šport a talent u detí,“ dodala pani Katarína.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Najnovšie správy z Nitry

Nitrianska hokejbalová organizácia
5
Galéria
Zdroj: Nitrianska hokejbalová organizácia
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM