Pod Zoborom deľba bodov: Nitra doma prehrala gólom v predĺžení, FOTO

Desiate kolo prinieslo aj zápas Nitry so Zvolenom. V stretnutí hranom pod Zoborom si tými body podelili.

Ilustračný obrázok k článku Pod Zoborom deľba bodov: Nitra doma prehrala gólom v predĺžení, FOTO
152

Pod Zoborom sa od úvodu hralo vo svižnom tempe, ale obom tímom chýbalo v kombináciách viac presnosti. Na oboch stranách tak dominovala pozorná hra v obrane. Jedinou svetlou výnimkou prvého dejstva bol samostatný únik Slováka, ktorý sa šikovne zbavil obrancu na modrej čiare. Svoj blafák ale neposlal ponad betón dobre zasahujúceho brankára Skapskiho.

Prvú väčšiu príležitosť prostrednej časti hry mal v 27. minúte počas presilovky Richard, ktorého prihrávkou ponúkol Buček, ale Skapski bol pozorný. Zvolenského brankára v 32. minúte zachránila ľavá žŕdka po Morrisonovej strele švihom. V 36. minúte podržal domácich brankár Foltán, ktorý vychytal Vandasa. O minútu neskôr zatlačili domáci a prvá nitrianska formácia spálila niekoľko dobrých príležitostí.

Na prvý gól stretnutia sa čakalo až do 45. minúty. V presilovej hre najskôr výborne zachránil pásmo pre hostí Šišovský, ktorý následne dokázal usmerniť strielanú prihrávku za Foltána. Už o 49 sekúnd bolo vyrovnané. Situáciu pred zvolenskou bránou dosledoval Scheidl a prekonal bezmocného brankára hostí. Spolu s gólmi prišlo aj herné zlepšenie oboch mužstiev a Nitra aréna videla hokej zo strany na stranu. V 50. minúte spravili veľkú chybu pri rozohrávke Zvolenčania a rutinérsky využil Slovák – 2:1. Dobrú individuálnu prácu odviedol v 53. minúte hosťujúci Chovan a z následnej dorážky pretlačil puk za bránkovú čiaru Kytnár. V 57. minúte našiel spoza brány Blackwater hokejku Bučeka, ale Skapski vytiahol skvelý „semafor“. O víťazovi zápasu sa nerozhodlo po riadnom hracom čase.

Na začiatku predĺženia Nitrania prepadli a do úniku sa dostal Vandane, ktorý prekonal Foltána bekhendovým blafákom. Zvolen si tak vezie z Nitry dva body, Nitre zostal jeden.

HK Nitra – HKM Zvolen 2:3 pp (0:0, 0:0, 2:2 – 0:1)

Góly: 46. Scheidl (Buček, Richard), 50. Slovák – 45. Šišovský (Zuzin, Chovan), 53. Kytnár (Drgoň), 61. Vandane (Vandas). Rozhodovali: Jonák, Lokšík – Tvrdoň, Synek, vylúčení: 5:5, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 2247 divákov

Nitra: Foltán – Mezei, McCormack, Rais, Morrison, Sloboda, Pupák – Lantoši, Slovák, Blackwater – B. Rapáč, Bortňák, Hrušík – Buček, Richard, Scheidl – Fominych, Šiška, Pätoprstý – Mychan

Zvolen: Skapski – Vandane, Ulrych, Zeleňák, Ružička, Drgoň, M. Roman, Černook – Vandas, Špirko, P. Halama – Lušňák, M. Halama, Šišovský – M. Chovan, Kytnár, P. Zuzin – Andrisík, Holovič, S. Petráš

Antonín Stavjaňa, tréner Nitry: „Pre divákov to bol určite atraktívny duel. Sme smutní, že bod navyše získali hostia. Chýbala nám produktivita. Z tých pozícií, z ktorých sme pálili, dáme za normálnych okolností 5 gólov, to sa ale nestalo. Výkonu dnes chýbala ľahkosť.“

Andrej Podkonický, tréner Zvolena: „Myslím si, že prvá tretina bola vyrovnaná. V druhej tretine nás Nitra dostala pod tlak, robili sme zbytočné fauly. Hokej sme začali hrať až v tretej tretine, kde sme dali gól z presilovky. Potom, sme si dali dva vlastné góly, ale myslím si, že to bol vyrovnaný zápas. Chcem poďakovať chalanom za dobrý výkon.“

HK Nitra – HKM Zvolen 2:3 pp (0:0, 0:0, 2:2 – 0:1)