Lucia Šútorová Práca

Pod Zobor mieri ďalší investor: Plánuje vytvoriť 500 pracovných miest

V Nitre plánuje investor vybudovať nový závod za 17 miliónov eur. Pracovné miesta by mal vytvoriť pre 500 ľudí.

Ilustračný obrázok k článku Pod Zobor mieri ďalší investor: Plánuje vytvoriť 500 pracovných miest
Zdroj: TASR

V Nitre sa plánuje výstavba nového závodu na spracovanie plastových dielov pre automobilový priemysel za 17 miliónov eur. Vyplýva to z investičného zámeru, ktorý jeho predkladateľ, firma Nitra Invest, s. r. o., predložila na posúdenie vplyvov investície na životné prostredie (EIA).

Plánovaná výroba si podľa zámeru vyžiada nové pracovné miesta v počte 500 zamestnancov v dvoch, potenciálne troch zmenách, z toho by malo byť 90 % mužov a 10 % žien. Ročný fond pracovnej doby bude asi 300 dní.

„Oznamovateľ je podnikateľom pripravujúcim nové priestory pre podnikanie budúcim partnerom. Plánovaná hala má vytvoriť priestor pre podnikanie v území vo väzbe na priemyselný park Sever,“ uviedol predkladateľ v investičnom zámere.

Predpokladaným termínom začatia výstavby závodu je január budúceho roku, stavba by sa mala ukončiť v decembri 2017. V závode sa budú na základe požiadaviek zmluvných partnerov vyrábať najmä dverové panely, čelné časti áut, interiérové plasty, plasty zadného kufra, spodné kryty motorov, kryty kolies a podobne.

Môže vás zaujímať:

Do Nitry mieri 100 miliónová investícia! Vytvorí nové pracovné miesta

Ďalšia spoločnosť plánuje rozšíriť svoj závod: Pod Zoborom vzniknú desiatky pracovných miest

Do priemyselného parku mieri miliónová investícia: Vzniknúť by malo takmer 400 pracovných mi­est

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie