Správy

Po rokoch sa dočkali: V Leviciach už môžu vrtuľníky pristávať v areáli nemocnice

V areáli levickej nemocnice vytvorili nové spevnené plochy pre leteckú záchrannú službu. Chýbajúca pristávacia plocha bola dlhoročných problémom.

Ilustračný obrázok k článku Po rokoch sa dočkali: V Leviciach už môžu vrtuľníky pristávať v areáli nemocnice
Zdroj: TASR/Henrich Mišovič

Záchranárske vrtuľníky môžu od piatka pristávať priamo v areáli Nemocnice Agel v Leviciach. Spevnená plocha na pristávanie vrtuľníkov bola vybudovaná pred urgentným príjmom, informovala námestníčka riaditeľa pre ošetrovateľskú starostlivosť Helena Kopsa Dudášová.

Zriadením plochy nemocnica vyriešila dlhoročný problém s pristávaním záchranárskych vrtuľníkov. Tie museli pristávať mimo areálu nemocnice, čo spomaľovalo dostupnosť lekárskej pomoci pre pacientov v kritickom stave.

Prečítajte si tiež

„Pristávanie vrtuľníkov v areáli nemocnice umožní rýchlejšie prevozy pacientov do potrebných zdravotníckych zariadení a zlepší celkový časový rámec poskytovanej zdravotnej starostlivosti,“ povedala Kopsa Dudášová.

Nemocnica zároveň apeluje na pacientov a návštevníkov zdravotníckeho zariadenia, aby sa nepohybovali v priestore pristávacej plochy. Ohrozujú tým seba a v prípade pristávania vrtuľníka aj pacienta, ktorý potrebuje akútnu starostlivosť, upozornila námestníčka.

Pre všetkých návštevníkov a personál nemocnice platí upozornenie na obmedzenie parkovania v blízkosti pristávacej plochy. „Je potrebné dodržiavať už existujúce dopravné značenia o zákaze státia a zákaze vjazdu,“ povedala Kopsa Dudášová. Zároveň upozorňuje, že pri pristávaní vrtuľníka môže na nesprávne zaparkovanom aute vzniknúť škoda. V tomto prípade však nemocnica nehradí a nezodpovedá za škody vzniknuté na osobnom majetku osôb.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Mohlo by vás zaujímať

Od dnes budú v našom areáli pristávať záchranárske vrtuľníky. 🚁 Čas na záchranu pacienta je 🗝 kľúčový a niekedy dokážu...

Posted by Nemocnica AGEL Levice on Friday, March 15, 2024
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM