Správy

Po nehode autobusu ležia traja pacienti v nemocnici v Nitre: Dvoch majú prepustiť

Z nitrianskej nemocnice majú prepustiť dvoch ľudí zranených pri nehode autobusu. Zdravotný stav sa zlepšuje aj u pacientky, ktorá ostáva v opatere lekárov.

Ilustračný obrázok k článku Po nehode autobusu ležia traja pacienti v nemocnici v Nitre: Dvoch majú prepustiť
43
Galéria
Zdroj: TASR

Vo Fakultnej nemocnici v Nitre ležia stále traja pacienti, ktorí boli v stredu 13.novembra zranení pri tragickej dopravnej nehode pri obci Malanta.

Podľa slov hovorkyne nemocnice Tatiany Timkovej by však dvaja z nich mali ísť domov v utorok 19. novembra.

Ako uviedla, do domáceho liečenia má byť prepustený pacient, ktorý leží na očnej klinike, i žena hospitalizovaná na klinike úrazovej chirurgie a ortopédie.

„V nemocnici zostáva pacientka, ktorej stav bol vážny a bola hospitalizovaná na jednotke intenzívnej starostlivosti. Jej stav je stabilizovaný a zlepšuje sa,“ povedala Timková.

Jedna pacientka zostáva aj naďalej v levickej nemocnici. „Je stále v starostlivosti našich lekárov. Je v stabilizovanom stave, bez komplikácií a badať zlepšenie jej zdravotného stavu,“ uviedla hovorkyňa spoločnosti Agel Martina Pavlíková.

K tragickej zrážke autobusu s nákladným autom došlo v stredu 13. novembra pri obci Malanta na ceste medzi Nitrou a Zlatými Moravcami. V autobuse sa viezli predovšetkým stredoškoláci, ktorí sa vracali z vyučovania domov. Medzi 12 obeťami nehody boli štyri maloleté deti. Zranilo sa 20 ľudí, z toho traja ťažko.

Sledujte nás aj na Facebooku a In­stagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Nitry a okolia.

Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: TASR

Tento článok nie je možné komentovať.

Rýchle správy

Najčítanejšie