Nikoleta Kováčová Rôzne Správy

PLÁVAŤ v Nitre sa dá iba na kúpalisku: Kryté BAZÉNY sú zatvorené!

Plávanie v Nitre nie je samozrejmosťou. V meste sú síce dva kryté bazény, no v júli si ich plavecká verejnosť neužije. Zostáva teda iba letné kúpalisko.

Ilustračný obrázok k článku PLÁVAŤ v Nitre sa dá iba na kúpalisku: Kryté BAZÉNY sú zatvorené!
Zdroj: TASR/Henrich Mišovič

Mestský kúpeľ má počas mesiaca júl každoročnú technickú odstávku. Podľa slov hovorcu nitrianskej radnice Tomáša Holúbeka je potrebná, „aby sa v bazénoch urobili rôzne dezinfekcie, kontroly techniky, vzduchotechniky, čerpadiel“.

Dodáva, že táto odstávka je vždy naplánovaná až po otvorení letného kúpaliska, aby plavci mali alternatívu.

Plavcom nižšia teplota vzduchu nevadí

V prípade horšieho počasia, ktoré širokú verejnosť na kúpalisko príliš neťahá, by plavci pokojne 50-metrový bazén pod holým nebom na odplávanie svojich každodenných dĺžok využili. Vtedy však kúpalisko zostane zatvorené. S obmedzenými otváracími hodinami v takýchto prípadoch radnica nepočíta.

„My to musíme vnímať cez ekonomiku mesta. Chápeme, že sú zarytí plavci, ktorí by si zaplávali aj v horšom počasí, ale pri tom nízkom počte návštevníkov je to nerentabilné,“ povedal Holúbek.

Vlani v októbri mali nitrianski plavci nesmiernu radosť – otvoril sa totiž vynovený bazén v Centre univerzitného športu (CUŠ) SPU v Nitre. Lenže v závere júna sa mala začať rekonštrukcia celej budovy.

Bazén SPU opäť zatvorený

Stavebné práce z areálu urobia centrum 21. storočia, plavcov však nepotešia. „Potrvajú približne 18 mesiacov. Počas celého tohto obdobia bude plavecký bazén zatvorený,“ uviedol pre TV Nitrička Pavol Findura, prorektor pre komunikáciu a prax SPU v Nitre.

Rekonštrukcia budovy CUŠ SPU v Nitre sa zatiaľ nezačala, no bazén plavci naposledy využili v posledný júnový deň.

Prečítajte si tiež:

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM