Piata ligová prehra v rade: Nitra doma nestačila ani na trenčiansku Duklu, FOTO

Hokejisti HK Nitra podľahli v 21. kole Tipos extraligy na domácom ľade Dukle Trenčín 3:4. K výhre hostí prispel tromi bodmi Peter Sojčík. "Corgoni" prehrali už piatykrát v rade a sú v spodných poschodiach tabuľky.

Ilustračný obrázok k článku Piata ligová prehra v rade: Nitra doma nestačila ani na trenčiansku Duklu, FOTO
57

Trenčania si v druhej tretine vypracovali dvojgólové vedenie zásluhou Tourigneho a Petráša. Ešte do prestávky však strelil kontaktný gól Guman. V polovici zápasu mohol vyrovnať na 2:2 Lacka, ktorý však v situácii dvoch proti jednému zaváhal.

Naopak, na opačnej strane ukážkovo zrealizoval prečíslenie Valach a hostia viedli o dva góly. V 33. minúte dokázal tečovať nastrelený puk Čederle a „corgoni“ znížili na 2:3. V 50. minúte strelil víťazný gól zápasu Thelin a presný zásah Tvrdoňa už iba upravil konečný stav na 3:4.

Čo na to tréneri?

Róbert Döme, tréner Trenčína: „Ťažko sa mi hodnotí tento zápas. Musím vzdať rešpekt súperovi, hrali výborne a mali dnes veľa smoly. My sme bojovali, máme za sebou ťažký zápas na Slovane. Tento bol ešte ťažší, pretože Nitra hrala výborne. Našli sme však cestu k výhre, čo je dôležité. Znovu nás podržal LaCouvee, ktorý je momentálne suverénne najlepší brankár v lige. Máme problémy so zostavou, síce vyhrávame, ale chýbajú nám hráči. V tomto zápase sme mali viac šťastia, Nitra tlačila, my sme bojovali a dávali góly. Vyšla nám chvalabohu presilovka, z ktorej sme dali prvý gól.“

Prečítajte si tiež

Miroslav Kováčik, asistent trénera Nitry: „Je vidieť, že nám nepadajú góly, aj keď sme sa snažili za dni, ktoré sme pri mužstve zmeniť rozohrávku, čo sa nám aj podarilo. Chceme ísť viac do kombinácie a očakávame, že z toho si vytvoríme viac šancí. Vytvorili sme si ich dosť, žiaľ, realizácia zlyhala. Nemáme ani šťastie a góly nám tam nepadnú. My dostaneme góly zo situácií, keď sa súperovi puky poodrážajú a potom znovu iba naháňame výsledok. V poslednej sekunde sme si chytili my vyrovnávajúci gól, keď sme trafili vlastného hráča pred prázdnou bránou. Tretí zápas po sebe počúvame od súperových trénerov ako sme boli lepší. Body nám však znovu utiekli, nič sa nedá robiť. Musíme ich nahnať v ďalších zápasoch.“

HK Nitra – HK Dukla Trenčín 3:4 (1:2, 1:1, 1:1)

Góly: 18. Guman (Baláž, Švarný), 33. Čederle (Erkamps, Bodák), 51. Tvrdoň (Čederle, Duke) – 4. Tourigny (Sojčík), 15. Petráš (Sojčík), 31. Valach (Sojčík, Hlaváč), 50. Thelin (Pietroniro). Rozhodovali: Baluška, Fridrich – Vyšný, Synek, vylúčení: 1:3, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 1 576 divákov.

Nitra: Honzík – Mezei, Donaghey, Erkamps, F. Gajdoš, Švarný, Bodák, Pupák – A. Sýkora, Baláž, Guman – Tvrdoň, Duke, Čederle – Knies, Buncis, Lacka – Drábek, Myklucha, Molnár – Solenský

Trenčín: LaCouvee – Tourigny, Ulrych, Nemčík, Pietroniro, Martiška, Hlaváč, Stacha – M. Sloboda, Sojčík, Š. Petráš – M. Valach, Flick, Thelin – Obdržálek, J. Jurík, Krajčovič – Gaťár, Ferényi, Stahoň

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.