Rastislav Búgel Rôzne

Paráde experimenty zažijete na vlastné oči: Fyzika naživo aj tento rok

Experimenty zo všetkých oblastí fyziky ponúkne žiakom základných a stredných škôl i verejnosti fyzikálna show Fyzika naživo. Už po ôsmykrát ju pripravili vysokoškolskí pedagógovia z Katedry fyziky Fakulty prírodných vied Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre.

Ilustračný obrázok k článku Paráde experimenty zažijete na vlastné oči: Fyzika naživo aj tento rok
Foto: Rastislav Búgel

Fyzikálna show sa uskutoční od 16. do 18. decembra v priestoroch univerzity na Triede A. Hlinku v Nitre. „Fyzika naživo je zameraná na vytvorenie zaujímavej fyzikálnej show najmä pre žiakov a študentov. Chceme priblížiť fyziku všetkým, ktorí majú chuť a záujem sa niečo o nej dozvedieť,“ skonštatovala Mária Siptáková z Katedry fyziky.

Netradičná show dokáže nenásilnou formou oboznámiť divákov s viacerými fyzikálnymi poznatkami. Experimenty sú pútavo pripravené, aby žiakov zaujali a motivovali ich k vlastnému štúdiu. Zvolená forma prezentácie fyziky je pre žiakov ľahko zapamätateľná, učiteľ preto bude mať možnosť na predvedené experimenty nadviazať pri preberaní daného učiva v škole.

Pedagógovia Katedry fyziky pripravili pre žiakov a študentov počas troch dní deväť prezentácií, každé je určené pre maximálne 110 detí. Pre širokú verejnosť je pripravené špeciálne vystúpenie, ktoré sa uskutoční 17. decembra o 17. hodine.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM