Správy

Pamätáte? TAKTO pred tromi rokmi prekvapilo Nitru husté sneženie, FOTO

Veľká časť Slovenska vrátane Nitry sa 30. novembra 2017 prebudila do snehovej kalamity. Husté sneženie vtedy narobilo nemalé problémy.

Ilustračný obrázok k článku Pamätáte? TAKTO pred tromi rokmi prekvapilo Nitru husté sneženie, FOTO
23
Galéria
Zdroj: Rastislav Búgel

Zasnežené cesty, kolabujúca doprava, meškajúce spoje, ale na druhej strane radosť detí zo snehovej nádielky. Presne pred tromi rokmi vo štvrtok 30. novembra 2017 doslova „zasypalo“ Nitru snehom.

Husto snežiť začalo ešte v stredu večer. Ráno čakala obyvateľov nášho mesta snehová kalamita.

Problémy v doprave

Spoje MHD, ale aj prímestské autobusy, mali hodinové meškanie a niektoré spoje nepremávali vôbec. Policajti vtedy museli pre zapadnuté kamióny odkláňať premávku z Cabajskej ulice.

Bez elektriny

V teréne boli hasiči, policajti ale aj elektrikári. Na západnom Slovensku bolo vtedy bez prúdu približne 7 000 zákazníkov. Najviac bola vtedy postihnutá oblasť Nových Zámkov, Nitry a Levíc.

Hrozí nám podobný scenár?

Podľa najnovších vyhliadok by malo sneženie doraziť aj do nižších polôh na západ Slovenska už koncom tohto týždňa. Podľa iMeteo.sk však z toho snehová kalamita nebude.

„Teplý vzduch sa totiž rýchlo dostane nad naše územie a snehové zrážky sa v nížinách začnú meniť na kvapalné, ktoré môžu spočiatku aj namŕzať,“ predpovedá portál iMeteo.sk.

V galérii si pozrite, ako to vyzeralo v Nitre počas snehovej kalamity 30. novembra 2017!

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Snehová kalamita 30. novembra 2017
23
Galéria
Zdroj: Rastislav Búgel
Zdroj: Dnes24.sk

Najčítanejšie