Rastislav Búgel Rôzne

Pamätáte sa ešte? Pred 11 rokmi začala výstavba Centro Nitra demontážou obchodného domu Remek

Ubehlo už 11 rokov od chvíle, keď sa obchodný dom Remek na Chrenovej stal minulosťou. Presne v tomto čase začala jeho demontáž.

Ilustračný obrázok k článku Pamätáte sa ešte? Pred 11 rokmi začala výstavba Centro Nitra demontážou obchodného domu Remek
Zdroj: TASR

Obchodný dom Remek poznajú pravdepodobne všetci obyvatelia Nitra, najlepšie však tí zo sídliska Chrenová. Nejeden z nich práve na tomto mieste uskutočňoval svoje pravidelné nákupy. V roku 2003 padlo rozhodnutie na jeho demontáž. Ako píše mesačník Nitra zo septembra 2004, búracie práce sa naťahovali takmer rok. Stať sa tak malo pre vlastnícke „naťahovačky“.

Stará budova, ktorá bola umiestnená pred výstaviskom Agrokomplex mala svoje dni zrátané. 13.júla 2004 sa začalo s demontážou nevyhovujúcej stavby.

Nimi tak odštartovala výstavba nákupno-zábavného centra. Základný kameň položili 8. júna 2005. Nákupné centrum bolo slávnostne uvedené do prevádzky 11. apríla 2006. V máji 2009 dokončili druhú etapu, ktorá priniesla k pôvodným 24 000 m2 ďalších 8500 m2 plochy.

Čítajte tiež:

Archívne fotografie: TAKTO pred 13 rokmi búrali skelet na Klokočine, nahradili ho supermarkety

Pamätáte sa ešte? Pred 11 rokmi začala výstavba Centro Nitra demontážou obchodné
4
Galéria
Zdroj: TASR
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM