Padali z Pyramídy jeden za druhým

Víkend patril ľuďom, ktorí majú radi krídla...

Monika Földešiová Rôzne
Monika Földešiová Rôzne

Padali z Pyramídy jeden za druhým

Víkend patril ľuďom, ktorí majú radi krídla...

1. ročník súťaže paraglidistov Zobor Cup 2011 prevýšil podľa organizátorov všetky očakávania. „Počasie nám prialo, fúkalo presne na štart a aj účasť registrovaných súťažiacich bola vysoká,“ hovorí Tomáš Lenčo zo Združenia ZAIR. Cieľom tejto súťaže je spropagovať tento šport pre širšiu verejnosť a tiež nadviazanie nových kontaktov a priateľstiev medzi členmi jednotlivých paraglidingových združení a klubov. Súťažiaci paraglidisti súperili v dvoch kategóriách – na čas a presnosť pristátia. Miesto predpokladaných 15 účastníkov sa ich zaregistrovalo až 40, medzi nimi sa objavila aj zástupkyňa ženského pohlavia Iveta Gašparová, najstarším účastníkom bol 59– ročný Bohuš Bohunicky. Obaja účastníci si odniesli čestné ceny. Pristátí mimo určené miesto bolo podľa Lenča len málo, jeden súťažiaci skončil na ceste pod Zoborom, druhý v kríkoch, súťaž si vyžiadala aj ľahšie zranenie kolena. „Moje veľké poďakovanie patrí všetkým ľuďom, čo nám nezištne pomohli a bez ktorých by sa táto akcia neuskutočnila. Dúfam, že nielen mňa tento ročník nabudil a budeme sa môcť tešiť na budúci rok,“ uzavrel Lenčo.

Výsledky súťaže Zobor Cup 2011:

//Presnosť pristatia:// 1.miesto Vladislav Frigo – 2× stred 2.miesto Michal Minárik – stred + 0,5m 3.miesto Patrik Mikula – stred + 1,7m

//Dĺžka pobytu vo vzduchu:// 1.miesto Branislav Lihosit 132min. 2.miesto Peter Hároník 122min. 3.miesto Peter Kučera 100min.

//Čestné ceny:// Iveta Gašparová ako jediná ženská účastníčka Bohuš Bohunicky ako najstarší účastník (59r.)

Padali z Pyramídy jeden za druhým
1
Galéria
paragliding v NR
22
Galéria
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín