Monika Földešiová Rôzne

Pacienti o referendum záujem nemajú

Mnohí pacienti, ktorí mali záujem o referendum, predkladali referendovej komisii namiesto voličských preukazov oznámenie o konaní volieb. Zúčastniť sa preto nemohli.

(WEBNOVINY) – Vo Fakultnej nemocnici v Nitre sa referenda zúčastnili len traja pacienti. Záujem o referendum prejavili štrnásti, nakoniec však väčšina z nich svoje hlasovacie právo využiť nemohla. Dôvodom bolo, že si nevybavili voličský preukaz.// „Žiaľ, občania nie sú dobre informovaní a namiesto voličských preukazov predkladajú oznámenie o voľbách, čo nemôže komisia akceptovať,“// skonštatoval Ivan Marko z okrskovej referendovej komisie. Do prenosnej referendovej urny nakoniec mohla hlasovací lístok vhodiť len pacientka gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia a dvaja pacienti neurológie.

Referendové otázky pokladá za dôležité 21-ročná Miroslava Sedmáková, ktorá sa zaujíma o politiku aj v nemocnici a pravidelne sa zúčastňuje všetkých volieb. Svojou účasťou sa chcela vyjadriť najmä k imunite poslancov a obmedzenej výške financií na autá verejných činiteľov. //„Keď už boli vyhodené peniaze za to referendum, tak som si myslela, že by som sa mala zúčastniť. Ja viem, že niektorí si myslia, že nič nezmenia, ale aj keď možno nič nezmením, tak aspoň tie peniaze nie sú fakt vyhodené do vzduchu,“ //povedala.

Napriek hospitalizácii v nemocnici sa referenda zúčastnil aj Roman Škrovánek. //„Záleží mi na tom, aby sa už nejaké zmeny spravili v parlamente. Máme strašne veľa poslancov a tiež mimo parlamentu by sa imunita nemala vzťahovať na poslancov,“ //uviedol. Pacient Štefan Bede sa volieb nezúčastňuje vždy, no referendum ho zaujalo svojimi otázkami. Politici by mali naplniť svoje záväzky, ktoré sľubovali pred voľbami, zdôraznil.

SITA

Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM