Krimi

Otec so synom a jeho kamarátom zablúdili na Tribeči: Našli ich policajti

Trojica sa vybrala na pešiu turistiku na Tribeč, no skončilo sa to blúdením. Cestu z lesa von im pomohli nájsť až privolaní policajti.

Ilustračný obrázok k článku Otec so synom a jeho kamarátom zablúdili na Tribeči: Našli ich policajti
12
Galéria
Zdroj: TASR

Zlatomoraveckí policajti pátrali v Tribečskom pohorí po stratenom otcovi so synom a jeho kamarátom. Trojica sa vybrala na pešiu túru v nedeľu 17. februára.

„Približne o 19.30 hodine zavolal muž na linku 158 a oznámil, že spolu s 13-ročným synom a jeho kamarátom zablúdili,“ informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Nitre Božena Bruchterová. Operačný dôstojník vyslal do lokality hliadku Obvodného oddelenia Policajného zboru zo Zlatých Moraviec, ku ktorej sa v čase svojho osobného voľna pridal ďalší kolega.

Policajti boli po celý čas v spojení s operačným strediskom. V lese nebol signál a hrozilo, že mužovi sa vybije mobil. „Policajti terén veľmi dobre poznajú. Daným úsekom prechádzali so zapnutým majákom, čím dávali znamenie strateným turistom,“ uviedla Bruchterová. Po zhruba dvojhodinovom pátraní okolo 22. hodiny našli policajti turistov živých a zdravých.

Foto: ilustračné

FOTO: Tribeč
12
Galéria
Foto: Rastislav Búgel
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM