Rastislav Búgel Samospráva

Oprava budov, komunikácií a cintorínov: Mesto investuje do opráv 3,2 milióna eur

Mesto Nitra plánuje v tomto roku realizovať investičné akcie vo všetkých mestských častiach v predpokladanom objeme 3,2 milióna eur. K plánovaným investíciám patria opravy komunikácií, budov, výstavba parkovísk, ale aj opravy cintorínov a domov smútku.

Ilustračný obrázok k článku Oprava budov, komunikácií a cintorínov: Mesto investuje do opráv 3,2 milióna eur
Foto: Rastislav Búgel / Zdroj: Dnes24.sk

Projekčne je pripravené i vybudovanie cyklotrasy Nitra – Dražovce, informovala Ľudmila Synaková z nitrianskeho mestského úradu.

Parkovisko a Synagóga

V mestskej časti Horné aj Dolné Krškany by mala byť dobudovaná kanalizácia na Záborského a Roľníckej ulici. V Starom meste opravia chodníky pri Mestskom cintoríne a na Damborského ulici, na ktorej doplnia aj bezbariérové priechody. Pripravená je revitalizácia časti sídliska Párovce aj investície týkajúce sa statickej dopravy na Vodnej, parkoviska za materskou školou na Párovskej ulici a komunikácia Párovská po Vodnú ulicu. Počas tohto roka by mala byť opravená fasáda budovy mestskej polície a budova Synagógy.

Investičné akcie

V mestskej časti Čermáň rozšíria komunikáciu Dolnočermánska, zrealizujú aj súvislé opravy časti komunikácií Poničanova a Priechodná. V mestskej časti Klokočina mesto vyrieši parkovanie na Bazovského aj Golianovej ulici. Uskutoční sa investičná akcia prepojovacej komunikácie pri ZŠ Benkova. V mestskej časti Diely, Párovské Háje, Kynek a Mlynárce sa zrealizuje súvislá oprava chodníka Na Hôrke 2–28 a súvislá oprava chodníka na Štúrovej od Bolečkovej až po Dubíkovu ulicu.

Opravia chodníky

V mestskej časti Zobor, Dražovce zrekonštruujú bývalú ZŠ Svätourbanská a zrealizovaná bude súvislá oprava miestnej komunikácie Pri Dobrotke. Ďalšie chodníky plánuje mesto opravovať v mestskej časti Chrenová, Janíkovce. Okrem toho rozšíri parkovisko na Nábreží mládeže a Ľ. Okánika, ako aj miestnu komunikáciu Nábrežie mládeže pri základnej škole, s preložením chodníka.

Rekonštrukcie cintorínov

V rámci opráv cintorínov a domov smútku sa uskutoční rekonštrukcia cintorína v Horných a Dolných Krškanoch, Párovského cintorína, cintorínov v Janíkovciach, Mlynárciach a Dražovciach.

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM