Peter Štrbo Krimi

Opitý Močenčan rozbil kameňom policajné auto

V pondelok vo večerných hodinách vystrájal pred policajnou stanicou v Močenku 40-ročný muž z tejto obce. Zjavne opitý páchateľ, ktorému neskôr namerali 2,58 promile, rozbil kameňom policajné auto a okamžite sa sám prihlásil k tomuto skutku s tým, že

V pondelok 16. mája o 19.00 hodine začuli policajti Obvodného oddelenia PZ Močenok z ulice buchnutie. Okamžite sa išli pozrieť čo sa vonku deje. Práve keď službukonajúci policajt schádzal po schodoch ku dverám, niekto pri nich zazvonil. Pred dverami stál zjavne opitý muž, ktorý prišiel oznámiť, že kameňom rozbil okná na policajnom aute. Policajti ho zadržali a podrobili dychovej skúške. Táto preukázala, že mal v dychu** 2,58 promile** alkoholu. Nakoľko ho ale nebolo možné vypočuť, policajti museli počkať na jeho vytriezvenie. Škoda na služobnom vozidle bola vyčíslená na viac ako 600,–€. 40 ročný chlapík z Močenku sa ku všetkému priznal a povedal, že chcel na seba iba upozorniť.

Poverený policajt ho obvinil z prečinu poškodzovania cudzej veci a spis ukončil návrhom na podanie obžaloby. O tom, či bude muž odsúdený v super rýchlom konaní rozhodne do 48 hodín od jeho zadržania sudca. V prípade dokázania viny hrozí obvinenému trest odňatia slobody na 1 rok.

Zdroj/Foto: KR PZ Nitra

Mocenok_rozbite_policauto
2
Galéria
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM