Správy

Zvýšili im komfort: Pacienti nemocnice majú nové matrace proti preležaninám

Pre zabezpečenie vyššieho komfortu pacientov a prevencii proti vzniku dekubitov Nemocnica Zlaté Moravce, ktorá je členom skupiny AGEL, zakúpila na všetky lôžkové oddelenia nové antidekubitné matrace. Podľa vedenia nemocnice sa investícia pohybuje vo výške viac ako 5 tisíc eur.

Ilustračný obrázok k článku Zvýšili im komfort: Pacienti nemocnice majú nové matrace proti preležaninám
Zdroj: Nemocnica Zlaté Moravce

Nemocnica Zlaté Moravce zakúpila päťdesiat kusov pasívnych antidekubitných matracov, ktoré budú pacientom pomáhať v boji proti preležaninám. Informovala o tom spoločnosť AGEL, pod ktorú nemocnica spadá. Týmto krokom chce nemocnica zvýšiť komfort a prevenciu vzniku dekubitov u pacientov počas hospitalizácie.

„Matrace sú určené pacientom so stredným II. až III. stupňom rizika vzniku dekubitov (Norton 20–17),“ uviedla námestníčka pre ošetrovateľskú starostlivosť Marta Rebová.

„Pre pacientov, ktorí sú mobilní a bez nároku na prevenciu dekubitov, sme zakúpili dva druhy pasívnych zónových anidekubitných matracov z teplej a studenej PUR peny,“ dodala námestníčka. Ako ďalej uviedla, ložná plocha týchto matracov zabezpečuje lepšie prevzdušnenie matraca, cirkuláciu vzduchu, odvádzanie pary a ľahkú masáž tela, čo má zabezpečiť zvýšený komfort a pohodlie pacientov.

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM