Peter Klimant Kultúra

Žrebčín v Topoľčiankach privíta Mikuláša: Deti potešia i kone a takýto parádny program...

Mikuláš je jedným z najobľúbenejších sviatkov snáď všetkých detí bez rozdielu. Aj tento rok zavíta Mikuláš do Národného žrebčína v Topoľčiankach v rámci Zimného dňa otvorených dverí. Všetky deti sa môžu tešiť na bohatý program plný koní a sladkých maškŕt.

Ilustračný obrázok k článku Žrebčín v Topoľčiankach privíta Mikuláša: Deti potešia i kone a takýto parádny program...
Foto: Veronika Kalinová

V sobotu 6. decembra sa v Národnom žrebčíne koná Zimný deň otvorených dverí, ktorý je spojený s mikulášskou oslavou. Celý program sa bude odohrávať v priestoroch Historickej jazdiarne. Tá otvorí svoje brány úderom dvanástej hodiny. Zo začiatku nebudú chýbať tradičné prehliadky stajní, pohľad na tréningy koní a bude i možnosť využiť jazdu v koči.

O 16-tej nastane v Národnom žrebčíne chvíľa, na ktorú sa najviac čaká – príde Mikuláš, ktorý sa postará o bohatý mikulášsky program plný zábavy a chýbať nebudú ani sladkosti. S Mikulášom príde aj dvojica, ktorá k tejto postave už neodmysliteľne patrí – anjel a čert, ktorí budú Mikulášovi ochotne asistovať a pomáhať.

Vstupne je pre všetkých zdarma. Organizátori dodávajú, že parkovanie a občerstvenie bude zabezpečené. Rodičia si so sebou môžu priniesť vlastný balíček pre svoje dieťa.

Kompletný program:

  • 12:00: Otvorenie areálu jazdiarne – individuálna prehliadka stajní
  • 13:00: Verejné tréningy koní (voltížny a drezúrny)
  • 14:00: Možnosť jazdy v koči, resp. v saniach
  • 16:00 – 17:00: Mikulášsky program v jazdiarni

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM