Peter Klimant Rôzne

Zlatomoraveckí stredoškoláci prezentovali svoje vedomosti o EÚ: Zo škôl v kraji skončili poslední

Poznajú zlatomoraveckí študáci Európsku úniu? Ich znalosti o zoskupení štátov, medzi ktorými sa nachádza i Slovensko, boli preverené na Olympiáde stredných škôl Nitrianskeho kraja. Za náš okres si miestenku do súťaže vybojovali študenti Obchodnej akadémie. Moc sa im však nedarilo.

Ilustračný obrázok k článku Zlatomoraveckí stredoškoláci prezentovali svoje vedomosti o EÚ: Zo škôl v kraji skončili poslední
Zdroj: Dnes24.sk

Tento týždeň sa uskutočnila Olympiáda stredných škôl Nitrianskeho samosprávneho kraja o Európskej únii. Súťaž prebiehala v dvoch kolách. Okresné kolo súťaže sa konalo online, cez internetový formulár. Celkove sa do súťaže zapojilo 32 družstiev zo stredných škôl z celého Nitrianskeho kraja.

Do okresného kola sa zo Zlatých Moraviec zapojili dve stredné školy – Obchodná akadémia, Bernoláková 26 a zlatomoravecký gympel. Do krajského kola však mohla z okresu postúpiť len jedna. Vyhrala to Obchodná akadémia. Jej študenti sa tak ocitli medzi siedmimi najlepšími školami z kraja ( za každý okres jedna škola s trojčlenným tímom).

V tomto kole sa im už však moc nedarilo. So 63 bodmi skončili na poslednom – siedmom mieste. Víťazom sa stalo golianovské gymnázium z Nitry s 87 bodmi.

Ako uvádza Nitriansky samosprávny kraj na svojom webe, hlavným cieľom olympiády bolo prispieť k zvyšovaniu kvality života mládeže, prostredníctvom rozvoja osobností mladých ľudí a ich aktívnej participácii v spoločnosti. Výchovno-vzdelávacia aktivita bola zameraná na nenásilnú formu prehlbovania vedomostí žiakov o Európskej únií.

Celkové poradie súťažných družstiev v krajskom kole súťaže:

  • 1. Gymnázium, Golianova 68, Nitra – 87 bodov
  • 2. Gymnázium, Ul. 17. novembra 1180, Topoľčany – 82 bodov
  • 3. Gymnázium Hansa Selyeho s VJM, Komárno – 80 bodov
  • 4. Gymnázium Juraja Fándlyho, Školská 3 Šaľa – 78 bodov
  • 5. Gymnázium s VJM – Gimnázium, Mládežnícka 22, Šahy – 76 bodov
  • 6. Gymnázium, Bernolákova 37, Šurany – 71 bodov
  • 7. Obchodná akadémia, Bernolákova 26, Zlaté Moravce – 63 bodov

Foto: Nitriansky samosprávny kraj

Študenti ukázali svoje vedomosti z Európskej únie
9
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM