Samospráva

Zlatomoraveckí poslanci a ich odmeňovanie: Koľko peňazí dostávajú?

Zaujíma vás koľko dostávajú naši poslanci za svoju službu mestu? Pozrite si presné čísla...

Ilustračný obrázok k článku Zlatomoraveckí poslanci a ich odmeňovanie: Koľko peňazí dostávajú?
Zdroj: TASR

Odmeny našich poslancov určuje dokument Zásady odmeňovania poslancov v Zlatých Moravciach, členov komisií pri mestskom zastupiteľstve a členov výborov. Pri jeho čítaní sa dozvedáme, že mestský poslanec môže dostať viacero odmien.

Základom je pravidelná mesačná odmena, ktorá je vo výške 60 % z 1/12 základného mesačného platu primátora mesta Zlaté Moravce (2 681 eur), čo vychádza na sumu 134 eur mesačne.

Táto odmena patrí poslancovi mestského zastupiteľstva za účasť na pracovných stretnutiach poslancov pred rokovaním mestského zastupiteľstva, za účasť na dočasných komisiách zriadených pre riešenie konkrétnych úloh, za stretnutia s obyvateľmi mesta, za výkon ďalšej poslaneckej práce a reprezentáciu mesta,“ uvádza sa v dokumente.

Odmena sa vypláca aj za účasť na zasadnutiach mestského zastupiteľstva. Ide o sumu rovných 40 eur. Táto odmena sa ale môže znížiť o 50 percent, ak sa poslanec zúčastní menej ako polovici hlasovaní. Odmeny sa udeľujú aj za účasť na zasadnutiach jednotlivých komisií,stálych alebo dočasných. Členovia – poslanci dostávajú 20 eur za jedno rokovanie, predsedovia 40 eur. Platí tu rovnaká 50 percentná zrážka ako pri zasadnutiach zastupiteľstva.

Mestskí poslanec nemôže za jeden kalendárny rok za svoju službu mestu dostať viac ako jeden mesačný plat primátora. To znamená, že za rok môžu zarobiť maximálne 2 681 eur.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM