Veronika Kalinová Rôzne

Zlatomoravecké KDH je zásadne proti novému investičnému zámeru: V meste už koluje aj petícia!

Zlaté Moravce smetiskom Európy! Aj takto sa vyjadrilo KDH Zlaté Moravce, ktoré je zásadne proti novému investičnému plánu na energetické zhodnocovanie plastov na území nášho mesta.

Ilustračný obrázok k článku Zlatomoravecké KDH je zásadne proti novému investičnému zámeru: V meste už koluje aj petícia!
Zdroj: Webnoviny.sk

Okresné predsedníctvo KDH v Zlatých Moravciach na svojom pondelkovom zasadnutí jednohlasne prijalo zásadné stanovisko proti investičnému zámeru Energetické zhodnocovanie plastov, ako to uviedlo aj na svojej stránke.

Obava z následkov na zdravie obyvateľov

„S realizáciou predloženého investičného zámeru nesúhlasíme, pretože umiestnenie takéhoto zariadenia v intraviláne mesta považujeme za možné riziko pre obyvateľov mesta Zlaté Moravce a tiež priľahlých obcí. Obávame sa následkov na zdravie obyvateľstva – zvýšené riziko respiračných ochorení, astmy, alergií, karcinómov a iných chorôb. Obávame sa následkov na životné prostredie – znečistenie ovzdušia, pôdy, podzemných vôd, hluku,“ uviedlo KDH na svojej stránke.

Okresné predsedníctvo KDH v Zlatých Moravciach sa vyjadrilo, že je vážne znepokojené týmto projektom, ktorý chce zo Zlatých Moraviec pravdepodobne urobiť smetisko Európy a podľa ich slov to nezachránia ani informácie o vzniku nových pracovných miest.

V uliciach mesta koluje aj petícia

Vedenie KDH Zlaté Moravce sa spojili aj s viacerými poslancami mesta ako Vladimírom Klučiarom a Ľudovítom Chládekom, ktorí podľa vyjadrení KDH tento projekt taktiež odmietajú. V meste sa spustila aj petícia proti tomuto investičnému zámeru a KDH Zlaté Moravce informovalo, že sa taktiež pridalo k tejto petícii.

Všetko sa rozhodne vo štvrtok o 17.00 hod. v divadelnej sále Mestského strediska kultúry a športu na zasadnutí mestského zastupiteľstva. Podľa slov právničky mestského úradu Márie Vozárovej má vedenie mesta povinnosť do 5. februára vydať oficiálne stanovisko k tomuto projektu.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM