Peter Klimant Správy

Zlatomoravecká škola sa zmení na transfúznu stanicu: Blíži sa populárna Valentínska kvapka krvi

Po roku sa nám opäť blíži veľká celoslovenská kampaň organizovaná Slovenským Červeným krížom - Valentínska kvapka krvi. Zapoja sa do nej aj Zlaté Moravce. Na tejto škole budeme môcť darovať najvzácnejšiu tekutinu...

Ilustračný obrázok k článku Zlatomoravecká škola sa zmení na transfúznu stanicu: Blíži sa populárna Valentínska kvapka krvi
Zdroj: Dnes24.sk

Celoslovenská kampaň Slovenského Červeného kríža Valentínska kvapka krvi opäť rozprúdi krv v žilách na celom Slovensku. Už v poradí 21. ročník tejto výnimočnej akcie začne 8. februára a potrvá až 11.marca 2016.

Zlaté Moravce sa do akcie zapoja i tento rok. Valentínska kvapka krvi sa u nás uskutoční v utorok 9. februára na pôde Strednej odbornej školy technickej na Ul. 1. mája 22. Akcia sa na škole uskutoční v spolupráci so Slovenským červeným krížom v Nitre.

„Valentínskej kvapky krvi sa môže zúčastniť široká verejnosť, ako aj žiaci a pedagógovia stredných odborných škôl zo Zlatých Moraviec,“ informuje riaditeľ školy Dušan Husár.

Valentínska kvapka krvi je druhou najväčšou kampaňou, ktorú organizuje Slovenský Červený kríž v spolupráci s Národnou transfúznou službou SR a hematologicko- transfúznymi oddeleniami nemocníc. Má celoslovenskú pôsobnosť s dosahom na školy, firmy a organizácie.

Foto: ilustračné

Môže vás zaujímať:

Majú dôvod na radosť: Dobrovoľní hasiči z nášho regiónu si prevzali novú techniku

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM