Peter Klimant Rôzne

Zlatomoravčania žijúci mimo svojho rodného mesta: 5 vecí, na ktoré sa najviac tešíme po návrate domov!

Je ich rodným mestom, no napokon to osud zariadil tak, že žijú niekde inde. Na Moravce však nezanevreli a časom si ešte viac uvedomujú, aké veci späté práve s našim mestom im chýbajú. Na čo sa teda Zlatomoravčania žijúci mimo svojho pôvodného domova tešia najviac, keď sa sem vracajú?

Ilustračný obrázok k článku Zlatomoravčania žijúci mimo svojho rodného mesta: 5 vecí, na ktoré sa najviac tešíme po návrate domov!
Zdroj: Dnes24.sk

Väčší pokoj

Život vo veľkomeste je častokrát poriadne hektický. Svoje o tom vie aj Peter (22), ktorý študuje v Bratislave. Podľa jeho slov je fajn, keď na záver týždňa z toho všetkého môže ujsť domov do Moraviec. „Moravce sa oproti Bratislave dedina. Práve toto pokojné "dedinské“ prostredie je skvelé na relax. Nie som moc fanúšik preplnených veľkých miest. Moravce sú preto v tomto super. Malé pokojné mestečko, kde každý každého pozná. To máte až takú rodinnú atmosféru," hovorí so smiechom Peter (22).

Okolitá príroda

Zlaté Moravce sú síce malé mesto, no krása okolitej prírody je veľká. Máme tu Tríbeč i Inovec, ktoré sú bohaté na turistické chodníky. „Ako i v Bratislave sa dá ísť na nejakú fajn prechádzku, no doma je to oveľa lepšie. Všetko bližšie a naše lesné chodníčky sa krajšie. Nevyjde mi to vždy, no hlavne v lete a ak je fajn počasie, určite si odbehnem niekde do lesa na prechádzku,“ hovorí Peter (22).

Domáce podniky

V počte pubov a krčmičiek sa Zlaté Moravce isto nemôžu porovnávať s veľkými mesta. Napriek tomu sa cez víkend mnohí Zlatomoravčania tešia na svoje obľúbené domáce podniky. „Tak v centre mesta máme svoj podnik, kde sa s kamarátmi vždy stretneme. Cez týždeň sme rozlezení po celom Slovensku, no v sobotu sa poväčšine vždy stretneme za jedným stolom v krčme, kde sme sa ešte ako maturanti stretávali,“ hovorí Roman (26), ktorý pracuje v Bratislave.

Žiadny stres na cestách

Šoférovať auto vo veľkomeste niekedy nieje žiadna sranda. Dopravné zápchy, kopa áut, stres. Padne preto vhod, ak sa vrátite domov do Moraviec, kde doprava nie je až taká chaotická. „Autom v Blave to je hrôza. Kedysi som zvykol nadávať na moraveckých šoférov. Teraz som veľmi rád, ak jazdím doma. To sa nedá porovnávať tá dopravná situácia. Doma je to radosť jazdiť,“ pochvaľuje si Tomáš (29), ktorý taktiež počas týždňa pracuje v našom hlavnom meste.

Druhá polovička :)

Na čo sa môže človek viac tešiť, ak nie na svoju druhú polovičku? Mnoho Zlatomoravčanov, ktorí pracujú alebo študujú mimo nášho mesta, sa počas týždňa musia odlúčiť od svojich frajerov/frajeriek. To je prípad i Juraja (20), ktorý študuje v Bystrici, no jeho priateľka v Nitre. Tá nechodí na internát, ale žije v Moravciach. „Počas týždňa sa vôbec nevidíme, len si píšeme na nete po večeroch. Vždy čakám na štvrtky, kedy konečne prídem späť do Moraviec. To hneď ideme spolu von,“ prezrádza Juraj (20).

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM