Peter Klimant Rôzne

Zlaté Moravce zažijú zaujímavú súťaž: Ženy a dievčatá sa popasujú o prvenstvo

Zlaté Moravce zažijú zaujímavú súťaž. Organizovať sa bude už po 48-krát a zúčastniť sa jej môžu len ženy a dievčatá. Jej názov je Vansovej Lomnička. O čo ide? Čítajte ďalej a dozviete sa...

Ilustračný obrázok k článku Zlaté Moravce zažijú zaujímavú súťaž: Ženy a dievčatá sa popasujú o prvenstvo
Zdroj: TASR

Už po 48-krát sa bude v našom okrese konať ženská súťaž v umeleckom prednese poézie a prózy – Vansovej Lomnička. Organizuje ju Základná organizácia Únie žien Slovenska v Zlatých Moravciach spoločne s Mestským strediskom kultúry a športu.

Súťaž sa bude konať vo štvrtok 26. februára o desiatej hodine v mestskej knižnici na Robotníckej ulici. Zapojiť sa môžu všetky dievčatá a ženy z celého zlatomoraveckého okresu. Je však potrebné, aby sa záujemkyne prihlásili u Anny Kiššovej z Únie žien Slovenska ( tel. č. 0915 059 084). Výber textov je podľa organizátorky vecou vlastného rozhodnutia.

„Poslaním súťaže je podporovať rozvoj umeleckého prednesu poézie a prózy dievčat a žien na Slovensku a vytvárať tak priestor na ich umeleckú sebarealizáciu. Zároveň pestovať vzťah k umeleckému slovu, tak ako sa o to celý život snažila spisovateľka Terézia Vansová, ktorej meno súťaž nesie,“ vysvetľujú Anna Kiššová.

Pripravovaná súťaž je viacstupňová, môžu sa jej zúčastniť všetky dievčatá, ženy všetkých vekových kategórií, študentky od 16 rokov, mladé ženy, pracujúce ženy, matky aj dôchodkyne – neprofesionálne recitátorky, ktoré majú záujem o umelecký prednes.

Ženy začínajú súťažiť v okresnom kole. Z okresného kola postupujú do krajskej súťaže súťažiace z 1. miesta každej kategórie. Časový limit pri prednese poézie je 3–6 minút, pri prednese prózy max. 8 minút. Súťažiace budú rozdelené do dvoch kategórií – poézia a próza od 16 do 25 rokov a poézia a próza nad 25 rokov. V každej kategórií budú ocenené tri recitátorky.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM