Peter Klimant Rôzne

Zlá správa pre rodičov: Mesto neuspelo so žiadosťou,v našich skôľkach nové miesta nepribudnú

Zlá správa pre mamičky a oteckov z nášho mesta. Ministerstvo školstva schvaľovalo žiadosti o dotáciu na rozšírenie kapacít škôlok. Žiadosť si podali aj Zlaté Moravce, úspešné však neboli.

Ilustračný obrázok k článku Zlá správa pre rodičov: Mesto neuspelo so žiadosťou,v našich skôľkach nové miesta nepribudnú
Zdroj: TASR

Podľa vyhodnotenia výzvy bolo sekcii regionálneho školstva v stanovenom termíne doručených celkove 426 žiadostí o poskytnutie dotácie. Z Nitrianskeho kraja evidovalo Ministerstvo školstva až 54 žiadostí. Úspešní žiadatelia obdržia finančné prostriedky na rozšírenie kapacít materských škôl formou prístavby, výstavby a rekonštrukcie priestorov pre potreby materských škôl a vybudovanie zariadení školského stravovania.

„Na základe výsledkov hodnotenia dotáciu získa 113 žiadateľov, pre ktorých bude rozdelená suma 9 500 000 eur. Z tejto sumy je vyčlenených 9 000 000 eur na kapitálové výdavky a 500 000 eur na bežné výdavky,“ informuje Ministerstvo školstva na svojom webe.

Žiadosť si podalo aj mesto Zlaté Moravce, skončilo však medzi neúspešnými kandidátmi. Tých bolo presne 307. Napriek tomu tu ešte malá nádej je, Zlaté Moravce boli totiž zaradené medzi desiatych náhradníkov.

„V prípade, ak vybraní žiadatelia odmietnu prijať dotáciu za podmienok určených v zmluve (napr. kvôli úprave sumy dotácie), dotáciu získajú ďalší žiadatelia, ktorí dosiahli minimálne 85 bodov, ale neboli zaradení medzi úspešných žiadateľov, z dôvodu sumy vyčlenenej na predmetnú dotáciu,“ uvádza ministerstvo na svojom webe.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM