Správy

Život v nemocnici sa vracia do normálu: Postupne zvyšuje počet operácií

Zlepšujúca sa pandemická situácia pozitívne ovplyvnila aj nemocnicu v Zlatých Moravciach. Tá rozbieha plánované operačné zákroky.

Ilustračný obrázok k článku Život v nemocnici sa vracia do normálu: Postupne zvyšuje počet operácií
Zdroj: TASR/AP

Nemocnica Agel Zlaté Moravce už realizuje aj plánované operácie pacientov, ktorí nespadajú do urgentnej operatívy. Umožnila to zlepšujúca sa pandemická situácia v regióne.

„Operatíva pri plánovaných zákrokoch je spustená, pozvoľne vykonávame operačné zákroky vo všetkých odboroch, a to vo všeobecnej chirurgii, traumatológii, mamológii aj v ortopédii,“ uviedla riaditeľka nemocnice Nina Horniaková.

Ambíciou nemocnice je postupne zvyšovať plánované operácie až do plnej operačnej kapacity.

„Zatiaľ vyberáme menej náročné operácie, kde predpokladáme ľahší pooperačný priebeh. Pred plánovaným operačným zákrokom musí mať každý pacient pri prijatí do nemocnice negatívny test na nový koronavírus,“ skonštatovala Horniaková.

Očkovacie miesto v nemocnici naďalej plne funguje, avšak už tretí týždeň zdravotníci očkujú len registrovaných ľudí, ktorí dostanú termín na druhé očkovanie vakcínou.

Prečítajte si tiež

„Je to z dôvodu nižšieho počtu vakcín Pfizer/BioNTech, očakávame však, že sa táto situácia výrazne zlepší, ako avizovalo ministerstvo zdravotníctva. Celkový počet zaočkovaných osôb postupne zvyšujeme, počet dávok dosiahol takmer 4 200,“ zhodnotila riaditeľka nemocnice.

Nemocnica k dnešnému dňu neeviduje žiadneho zamestnanca pozitívne testovaného na ochorenie COVID-19, zdravotnú starostlivosť poskytuje piatim pacientom s novým koronavírusom, dvaja pacienti sú suspektní.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Slovensko aktuálne

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM