Peter Klimant Správy

Zavítali k nám vysokí štátni predstavitelia z Európy: V našom okrese sa podpisoval dôležitý dokument

Náš okres zažil významnú udalosť. Zavítali k nám vysokí štátni predstavitelia zo siedmych krajín Európy, aby tu podpísali dôležitý dokument.

Ilustračný obrázok k článku Zavítali k nám vysokí štátni predstavitelia z Európy: V našom okrese sa podpisoval dôležitý dokument
Zdroj: TASR

V utorok prišli do Beladíc zástupcovia rezortov poľnohospodárstva siedmich členských krajín Európskej únie. Spoločne tu podpísali deklaráciu k ekologickému poľnohospodárstvu.

„Sektor ekologického poľnohospodárstva sa veľmi dynamicky rozvíja, dokonca aj v čase ruských sankcií. Medziročný nárast predstavuje 9 %, preto je ekologické poľnohospodárstvo pokladané za jeden z hlavných smerov, ktorým by sa mala poľnohospodárska výroba v budúcnosti uberať,“ konštatoval minister pôdohospodárstva a regionálneho rozvoja SR Ľubomír Jahnátek.

Európska komisia na tento trend zareagovala tým, že pripravila nové podmienky pre ekologickú prvovýrobu, výrobu, distribúciu a predaj ekologických potravín. Zástupcovia agrorezortov zo Slovenska, Slovinska, z Českej republiky, Maďarska, Poľska, Rumunska a Bulharska deklarovali svoju podporu rozvoju ekologickej výroby.

Podpisu deklarácie sa zúčastnili (na foto z ľava): István Lóránd Szakáli, zástupca štátneho tajomníka Ministerstva poľnohospodárstva Maďarska; Dejan Židan, minister poľnohospodárstva, lesníctva a potravinárstva Slovinskej republiky; Marina Brakalová, štátna tajomníčka Ministerstva poľnohospodárstva a potravinárstva Bulharska; Péter Tamás Nagy, štátny tajomník Ministerstva poľnohospodárstva a rozvoja vidieka Rumunska; Ľubomír Jahnátek, minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR; Zofia Szalczyková, podštátna tajomníčka Ministerstva poľnohospodárstva a rozvoja vidieka Poľskej republiky; Marian Jurečka, minister poľnohospodárstva Českej republiky.

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM