Samospráva

Zanedbané ihrisko dali do pucu: Mesto obnovilo futbalový trávnik za Mojmírkou

Dobrá správa pre žiakov ale aj verejnosť. Futbalové ihrisko za ZŠ Mojmírova, ktoré bolo dlhé roky v zlom stave, dala samospráva obnoviť.

Ilustračný obrázok k článku Zanedbané ihrisko dali do pucu: Mesto obnovilo futbalový trávnik za Mojmírkou
Zdroj: Mesto Zlaté Moravce

Futbalové ihrisko s bežeckým oválom bolo dlhé roky zanedbané s nerovným povrchom. Základná škola Mojmírova, za ktorou sa ihrisko nachádza, ho pre jeho zlý stav nemohla prakticky využívať. To sa po novom zmenilo. Mesto dalo areál obnoviť.

Rekonštrukcia sa uskutočnila na prelome leta s jeseňou. Obnovené ihrisko bolo odovzdané do užívania v októbri. „Vybudoval sa tu nový bežecký ovál, pieskové doskočisko, je tu priestor na vrhačské disciplíny a samozrejme ihrisko strávou. V rámci výstavby tohto areálu sme vyčistili pôvodnú starú studňu, ktorú sme sprevádzkovali a tým pádom sa v prípade potreby a horúcich letných mesiacov bude dať celý areál zavlažovať,“ povedal primátor Zlatých Moraviec Dušan Husár.

Ihrisko je okrem základnej školy vo vybraných časoch bezplatne k dispozícii aj pre širokú verejnosť. "Ihrisko je dopoludnia prioritne určené pre žiakov Mojmírky, odpoludnia sem však môže prísť aj verejnosť,“ dodal primátor. Presný rozpis otváracích hodín pre občanov je uvedený pri vstupe do areálu.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM