Peter Klimant Kultúra

Začína 6. ročník súťaže: Čo sa stane Najobľúbenejšou turistickou atrakciou kraja?

Už po šiesty rok vyhlasuje Agentúra EPS súťaž o Najobľúbenejšiu turistickú atrakciu Nitrianskeho kraja. Súťaž sa začala 6. júna počas Festivalu chutí na Svätoplukovom námestí v Nitre a potrvá do 18. júla 2015.

Ilustračný obrázok k článku Začína 6. ročník súťaže: Čo sa stane Najobľúbenejšou turistickou atrakciou kraja?
Zdroj: Dnes24.sk

O titul najobľúbenejšej atrakcie tento rok súťaží osem turistických zaujímavosti. Okrem pravidelných súťažiacich ako sú Wellness Hotel Patince, Vadaš Thremal Resort Štúrovo, Rekreačné zariadenie Margita Ilona, Hotel Kaštieľ Mojmírovce, Botanická záhrada SPU v Nitre a Thermal Parku Nitrava v Poľnom Kesove súťaží aj minuloročný víťaz Lodný Mlyn Kolárovo či novinka turistická Rozhľadňa Dolná Nitra v Klasove.

„Minulý rok sa prvýkrát víťazom nestal zástupca termálnych kúpalísk a wellness, ale Lodný mlyn Kolárovo, ktorému sa podarilo získať hlasy aj od zahraničných návštevníkov. Táto jedinečná technická pamiatka s najdlhším celodreveným mostom v strednej Európe sa vďaka súťaži zviditeľnila po celom Slovensku,“ informuje Daniel Balko z agentúry EPS. Tohtoročným prekvapením môže byť ThermalPark Nitrava, bývalý Thermalpark Poľný Kesov, ktorý prechádza veľkou rekonštrukciou s ambíciou stať sa najmodernejším termálnym areálom s wellness v Nitrianskom kra­ji.

Hlasy jednotlivým atrakciám sa môžu odovzdať vyplnením hlasovacích kupónov počas vyhlásenia súťaže na námestí 6. júna alebo od 24. júna do 4. júla v ZOC Max v Nitre. Počas celého trvania súťaže, teda od 6. júna do 18. júla sa bude hlasovať internetom na TEJTO stránke. Ako po iné roky aj teraz budú po skončení súťaže spomedzi účastníkov hlasovania vylosovaní desiati účastníci, ktorí získajú zaujímavé letné ceny. Prvú cenu, víkendový pobyt, venoval Wellness Hotel Patince.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM