Peter Klimant Rôzne

Začala zlatomoravecká výstava ovocia a zeleniny: Pozrite si fotky vystavovaných kúskov

Na konci leta a začiatku jesene sa po celom Slovensku konajú rôzne výstavy ovocia a zeleniny. Takáto výstava sa v týchto dňoch koná aj v Zlatých Moravciach. Pozrite si fotky a video.

Ilustračný obrázok k článku Začala zlatomoravecká výstava ovocia a zeleniny: Pozrite si fotky vystavovaných kúskov
Foto: Peter Klimant / Zdroj: Dnes24.sk

Výstava ovocia, zeleniny a okrasných drevín otvorila v Moravciach svoje brány vo štvrtok a potrvá do konca piatka. Koná sa v priestoroch kaštieľa Migazziovcov. Podujatie už tradične organizuje Slovenský zväz záhradkárov Zlaté Moravce a nájdeme tu rôzne druhy vypestovaných plodín od trinástych miestnych pestovateľov.

Ako povedala členka zväzu Anna Michalkoc-Kudrejová, výstava je jediná svojho druhu v našom meste. Napriek tomu mnoho ľudí neprilákala. Počas našej návštevy tam nebolo ani nohy.

Oproti minulým ročníkom tu nájdeme pomenej vystavených plodín. „Toto leto je také mokré, že všetko ovocie padá dole. Preto je tu toho pomenej. Nemáme tu ani tekvice. Naposledy sme tu mali i riadne veľké kúsky,“ povedala Michalkoc-Kudrejová. Zlatomoravecká výstava má i mierne charitatívny nádych. Na jej konci poputuje všetko ovocie deťom do miestnej materskej škôlky.

V našej foto a videogalérii si môžete pozrieť, ako to tam vyzerá.

Výstava ovocia, zeleniny a okrasných drevín
5
Galéria
Foto: Peter Klimant / Zdroj: Dnes24.sk
Výstava ovocia a zeleniny v Zlatých Moravciach zívala prázdnotou
1
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM