Správy

Z domova seniorov vraj ubytovňa nebude: Vzniknúť by mali nové nájomné byty

V meste sa začali šíriť informácie, že z domova seniorov Úsmev v Zlatých Moravciach má vzniknúť ubytovňa pre cudzincov. Súkromný investor tieto správy poprel. S priestormi má vraj iné plány.

Ilustračný obrázok k článku Z domova seniorov vraj ubytovňa nebude: Vzniknúť by mali nové nájomné byty
Zdroj: zlatemoravce.info

Ako informovala firma Pramos Centrum s.r.o., ktorá sa podieľa na rekonštrukcii budovy, v ktorej sídlil domov seniorov Úsmev, v danom bytovom dome nebude prevádzkovaná žiadna robotnícka ubytovňa pre cudzincov. Firma toto vyjadrenie uverejnila po tom, čo sa po meste začali šíriť informácie o údajnom prerobení domova na ubytovňu pre cudzincov. Firma svojim vyjadrením tak tieto správy poprela.

Dom seniorov ÚSMEV na ulici 1. mája 32 bude prerobený na nájomné byty, ktoré budú obsahovať jednoizbové byty a garsónky. Bytový dom sa nachádza v uzatvorenom komplexe, ktorého súčasťou budú aj parkovacie miesta,“ informoval Martin Raček, konateľ spoločnosti Pramos Centrum.

Ako ďalej uviedol, v bytovom dome sa bude nachádzať 20 jednoizbových bytov s úžitkovou plochou 29 m2 a 6 garsóniek s úžitkovou plochou 19 m2. K dispozícii budú vraj aj kancelárske a administratívne priestory na prenájom. „Uvedené priestory budú k dispozícii Zlatomoravčanom a ľudom z blízkeho a širokého okolia od 1. marca 2019,“ dodal Raček.

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM