Peter Klimant Rôzne

Vo veľkej konkucencii sa nestratili: Zlatomoraveckí študenti bodovali v celoštátnej odbornej súťaži

O tom, že Zlaté Moravce majú šikovných mladých ľudí niet pochýb, dôkazom toho je aj celoštátna súťaž Enersol SK, ktorá sa konala v Senici. Zlatomoravčania sa tu nestratili a postúpili do medzinárodného kola.

Ilustračný obrázok k článku Vo veľkej konkucencii sa nestratili: Zlatomoraveckí študenti bodovali v celoštátnej odbornej súťaži
Zdroj: M. Zich Senica

Zlatomoraveckí študenti zo Strednej odbornej školy technickej predviedli v Senici svoje schopnosti. Konala sa tam totiž celoštátna súťaž Enersol SK 2016. „Súťaž Enersol rozvíja tvorivé odborno-teoretické a odborno-praktické schopnosti žiakov, vytvára trvalý vzťah k ochrane životného prostredia a problematike využívania alternatívnych zdrojov energie a inteligentných technológií,“ vysvetľuje riaditeľ SOŠ technickej Dušan Husár.

Súťaž mala tri kategórie – Hlavnú kategóriu, ktorá bola zameraná na témy v oblasti úspor energie, obnoviteľných zdrojov energie, znižovania emisií v doprave; Tvorivú kategóriu, kde sa žiaci zaoberali vytváraním funkčných výrobkov, ktoré sú zamerané na využívanie obnoviteľných zdrojov energií; Propagačnú kategóriu, ktorej obsah bol zameraný na tvorivú umeleckú činnosť.

„V tvorivej kategórii žiaci SOŠ technickej – Martin Sršeň a Matúš Siklienka s prácou „Klimatizovaný psí príbytok napájaný fotovoltaikou“ obsadili 3. miesto,“ informoval Husár, podľa ktorého menovaní žiaci postúpili do medzinárodného ko­la.

V propagačnej kategórii sa zo zlatomoraveckej SOŠ technickej blysla Martina Beňačková. Zabodovala s prácou „Zelená energia pre najmenších", s ktorou obsadila pekné štvrté miesto.

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM