Kultúra

Víkend v znamení hodov a dobrého jedla: Čo sa oplatí zažiť v Moravciach a okolí?

Víkend je tu a spolu s ním aj bohatá ponuka podujatí. Vybrali sme pre vás to najlepšie, čo sa oplatí navštíviť.

Ilustračný obrázok k článku Víkend v znamení hodov a dobrého jedla: Čo sa oplatí zažiť v Moravciach a okolí?
Zdroj: Bratislava - Staré Mesto

Počas víkendu nuda rozhodne nehrozí. Sledujte program podujatí, ktoré nás čakajú v našom meste a okolí.

V znamení dobrého jedla

Piatok 23. a sobota 24. júla od 10.00 do 22.00 bude v Zlatých Moravciach patriť chutnému jedlu. Prichádza totiž Street Food na nádvorí vol. 2.

„Street food na nádvorí je festival pouličného jedla, zameraný na poctivé lokálne gastro koncepty. Bude sa pravidelne konať v štýlovom prostredí historického nádvoria Župného domu, priamo v centre Zlatých Moraviec. Na tomto dávno zabudnutom mieste budete môcť nielen maškrtiť, ale aj zažiť sprievodný program a užívať si chvíle s kamošmi pri dobrom jedle, hudbe a výberovej káve," informujú organizátori.

Organizátori pripomínajú dodržiavanie pandemických opatrení: použitie dezinfekcie na ruky, mimo konzumácie jedla a nápojov prekryté dýchacie cesty a dodržiavanie odporúčaných dvojmetrových rozostupov.

Kultúrne leto – Hostie

Kultúrne leto v obci Hostie pokračuje. V piatok 23. júla o 19.00 sa môžeme v priestoroch amfiteátra tešiť na Divadelné vystúpenie – Herečky, pričom sa jedná o komédiu podľa skutočnej udalosti. Cena vstupenky bola v predpredaji 14 eur, na mieste zaplatíme 18 eur.

Nedeľa 25. júla bude od 14.00 hodiny patriť Festivalu dychových hudieb. Zabaví nás DH Vozokanka (Veľké Vozokany), DH Podhrušovan (Topoľčianky), DH Žikavanka (Žikava), DH Machulince (Machulince), Hostianska kapela (Hostie) a hosťom festivalu bude DH Krásinka (Dolná Súča).

Vstupné je vo výške 2 eur, deti a seniori zaplatia 1 euro.

Podinovecké slávnosti

V sobotu 24.júla 2021 sa uskutoční 18.ročník Podinoveckých slávností Obyce 2021 so začiatkom o 17.00 hodine.

V kultúrnom programe budú účinkovať: FS Furmani z Nitry, FS Skerešovanka z Obýc, FS Inovec zo Zlatých Moraviec, FSk Drieňovanka z Obýc – jubilejné vystúpenie

Vstup je voľný a občerstvenie bude zabezpečené formou stánkového predaja.

Ožijú aj Beladice

Obec Beladice ožije v sobotu 24. júla Kultúrnym letom. Pokiaľ sa vyberiete do miestneho parku v časti Veľké Chrasťany, zabavíte sa s hudobnou skupinou M-Trio (19.00–22.00) a do neskorej noci bude následne hrať DJ Dondo (22.00–1.00).

Za vstup sa neplatí.

Hodová zábava

Obec Volkovce si pripravila dva tri dni plné zábavy. Tešte sa na pravé Hodové slávnosti.

Piatok 23.7 – krčma u Filipa

  • 20.00 „MAREK BEDNÁR“ – hudobník z TV Šláger

Sobota 24.7. – areál futbalového ihriska

  • 17.00 – „Walk On“
  • 19.00 – „LUDO KURUC BAND“ – piesne Karola Duchoňa
  • 20.30 – Tombola
  • 21.00 – Tanečná zábava – „SPODORECHA“

Nedeľa 25.7.

  • 9.30 – Sv. omša v kostole Sv. Jakuba
  • 17.00 – Hodový futbalový zápas s TJ Hontianska Vrbica
  • 19.00 – Krčma u Filipa – „DUO FUN“

Prečítajte si tiež

Topoľčianky ožijú behom

V Topoľčiankach sa v sobotu 24. júla v čase od 9.00 do 15.00 hodiny bude konať v poradí už 47. ročník Behu oslobodenia Topoľčianok.

Športovcov čaká niekoľko mužských a ženských kategórií. Stretnú sa v miestnom parku. Dorastenecké kategórie zaplatia štartovné vo výške 5 eur, kategórie na 4 km okrem dorastencov a na 12 km zaplatia 8 eur (v deň pretekov 10 eur).

Užite si filmy

Krúdovci: Nový vek

23.-25.7. o 17.00

Najslávnejšia praveká rodina sa vracia! V pokračovaní úspešnej animovanej komédie Krúdovci zistia, že hrdinovia doby kamennej to v skutku nemajú jednoduché. Stretnú rodinu, ktorá je lepšia ako tá ich. Teda aspoň to tak vyzerá.

Čas

23.7. o 19.00

Je tu mrazivý, tajomný hororový thriller o rodine na tropickej dovolenke. Pláž na ktorej už niekoľko hodín relaxujú, spôsobuje ich rýchle starnutie.

C.I. Joe: Snake eyes

24. a 25.7. o 19.00

C. I. JOE je označenie tajnej vojenskej jednotky, ktorá rieši úkoly, na ktoré nikto iný nestačí. Muž prezývaný Snake Eyes je jej najzáhadnejší člen.

Chystáte sa na dovolenku do Talianska, Chorvátska či Egypta? Viac o aktuálnych opatreniach v dovolenkových destináciách sa dočítate aj v kategórii Cestovanie.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Ďalšie zaujímavé čítanie

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM