Peter Klimant Rôzne

Veľká česť, akú na škole ešte nezažili: Študentov z Moraviec si všimli nemeckí odborníci!

Skupinka zlatomoraveckých študentov zažila naozaj veľkú česť. Ich úspech na Medzinárodnom veľtrhu cvičných firiem v Bratislave si všimli nemeckí odborníci. Tí ich pozvali do svojej vlasti, aby tam predviedli svoj podnikateľský talent.

Ilustračný obrázok k článku Veľká česť, akú na škole ešte nezažili: Študentov z Moraviec si všimli nemeckí odborníci!
Zdroj: Dnes24.sk

V nemeckom Essene sa konal jubilejný 50. ročník Medzinárodného veľtrhu cvičných firiem, ktorého sa zúčastnila aj výprava zo Zlatých Moraviec. Študenti 4. A triedy zo Strednej odbornej školy obchodu a služieb v Zlatých Moravciach sem prišli predviesť svoju cvičnú firmu Hotel Independence.

Zlatomoraveckí študáci s Hotelom Independence zožali veľký úspech ešte v roku 2013, keď zvíťazili na šestnástom Medzinárodného veľtrhu cvičných firiem v Bratislave. Práve v ďaka tomuto víťazstvu si ich všimli organizátori nemeckého veľtrhu a zaslali im pozvánku do Essenu. „Je to veľká česť a v histórii školy sa to nikdy predtým nestalo,“ hovoria študenti.

Nemecký veľtrh sa nekonal súťažnou formou, šlo najmä o prezentáciu rozmanitosti produktov cvičných firiem z celého sveta. Medzi približne 300 účastníkmi tak mohli návštevníci vidieť budúcich podnikateľov z krajín ako Južná Kórea, Spojené Arabské Emiráty, Brazília, Kanada čí Švédsko. „Na veľtrhu sme mohli počuť z veľkej časti hlavne nemecký jazyk, obchodovalo sa tiež po anglicky a miestami francúzsky, taliansky, poľsky a tiež z veľkej časti flámsky,“ opisuje študent Lukáš Šútor.

„Pre nás študentov a isto aj pre školu to bola výborná skúsenosť. Na veľtrhu sme získali obchodné, marketingové a komunikačné zručnosti a mnoho užitočných kontaktov, ktoré sa dúfajme prejavia aj v našej budúcnosti, budúcnosti školy a budúcnosti našej cvičnej firmy, ktorej pokračovatelia budú, veríme, podobne úspešní ako naša generácia,“ dodal Šútor.

Foto: osobný archív Lukáša Šútora (Zľava: Michal Škula, Marek Haspra, Michaela Šimonová, Lukáš Šútor, Michael Šášky)

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM