Veronika Kalinová Rôzne

V Topoľčiankach budeme svedkami výnimočnej súťaže: Hodnotiť vína budú jedine ženy!

V Topoľčiankach na Zámku sa už po šiestykrát otvoria dvere pre všetkých milovníkov hodnotných vín. Táto súťaž však bude jedinečná tým, že o víťazovi súťaže Vienále Topoľčianky rozhodujú výlučne ženy.

Ilustračný obrázok k článku V Topoľčiankach budeme svedkami výnimočnej súťaže: Hodnotiť vína budú jedine ženy!
Zdroj: Dnes24.sk

Vienále Topoľčianky sú jedinečný projekt tunajšieho vinárstva, v ktorom hodnotenie vína majú v rukách ženy. Jedine tie rozhodujú o víťazovi z 12 kategórií vín na v poradí už 6. ročníku tejto unikátnej súťaži.

„V tomto roku sme po druhý krát obohatili kategórie o slovenské modré novošľachtence, ktoré budú hodnotené v jednej kategórii,“ uvádza organizačný tím vo svojom štatúte. Odborná degustácia vín sa uskutoční v stredu 26. marca, pričom oficiálne výsledky budú známe až 1. mája, kde prebehne aj odovzdávanie cien víťazom súťaže. V tento deň sa uskutočňuje Deň otvorených dverí, kedy Topoľčianky každý rok navštívi viac ako 10-tisíc ľudí.

Ženskú porotu tvorí komisia zložená z etnologičiek, someliérok, novináriek, obchodníčok a pod. Minulý rok sa do súťaže zapojilo viac ako 260 vzoriek od 61 vinárov. Vienále Topoľčianky 2014 sú nominačnou výstavou na Národný salón vín Slovenskej republiky 2014.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM