Samospráva

V Prílepoch sa stavia nové ihrisko: Otvorené by malo byť začiatkom budúceho roka

Mestská časť Prílepy dostane nové multifunkčné ihrisko. Jeho výstavba už prebieha. Hrať by sa na ňom mohlo dať už v januári.

Ilustračný obrázok k článku V Prílepoch sa stavia nové ihrisko: Otvorené by malo byť začiatkom budúceho roka
Zdroj: TASR

S výstavbou multifunkčného ihriska sa v prílepskom parku začalo v prvej polovici októbra 2018. Výstavba by mala byť dokončená v januári 2019. „Jeho hlavné využitie bude na futbal, tenis, volejbal, nohejbal a iné športy. Prílepčania tu budú môcť športovať bezplatne, bude ale nutné dodržiavať prevádzkový poriadok,“ informuje radnica.

Ihrisko budú vďaka svojej polohe môcť naplno využívať aj deti s miestnej materskej školy, ktorá sa nachádza v tesnej blízkosti ihriska. "Veľmi pozitívne hodnotím, že si deti z tejto školy v rámci svojich vzdelávacích aktivít môžu v bezpečnom prostredí zašportovať na tomto peknom ihrisku,“ povedal primátor Dušan Husár.

Zaujímavosťou multifunkčného ihriska bude jeho oplotenie. Tradičné mantineli tu nenájdete. Miesto nich bude ihrisko obkolesené sitami. Vďaka tomu sa má zamedziť nadmernému hluku, ktorý by mohol vznikať pri kontakte lopty s mantinelmi. Ihrisko sa totiž nachádza v blízkosti obytnej zóny.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM