Futbal

Úvod do sezóny ViOnu nevyšiel: Moravce podľahli Dunajskej Strede gólom v závere

Prvé kolo Fortuna ligy je za nami. Futbalisti Zlatých Moraviec v ňom neuspeli.

Ilustračný obrázok k článku Úvod do sezóny ViOnu nevyšiel: Moravce podľahli Dunajskej Strede gólom v závere
10

O prvú útočnú akciu zápasu sa postarali hostia, ktorým patril aj úvod zápasu. V 20. minúte po akcii Kalmára mieril tesne vedľa bránky Kristopher Vida. Vzápätí sa však ViOn dostal do vedenia, keď center Ďubeka po štandardke predĺžil Asanovič na Denisa Dugu a ten hlavou rozvlnil sieť – 1:0. Hostia sa potom snažili čo najskôr vyrovnať, mali loptu častejšie na kopačkách, ale museli si dávať pozor na zadné vrátka. Potrestať ich mohol v 34. minúte Kovaľ, jeho strelu Jedlička vytesnil na brvno. Rovnako dopadol na druhej strane pokus K. Vidu. Brankár DAC-u zachránil tím aj na konci polčasu po šanci Tkáča.

V druhom polčase mali opäť veľké šance domáci, ale hostia odolali. Tri nevyužité pokusy ViOn napokon veľmi mrzeli. V 68. minúte totiž najskôr Zsolt Kalmár vyrovnal na 1:1 a ten istý hráč napokon rozhodol o triumfe Dunajskej Stredy. V 88. minúte sa k nemu dostala lopta po prihrávke od Kružliaka a maďarský reprezentant už nemal problém dostať loptu do siete.

Futbal Slovensko: viac aktuálnych správ z futbalu

ViOn Zlaté Moravce – FC DAC 1904 Dunajská Streda 1:2 (1:0)

Góly: 21. Duga – 68. a 88. Kalmár. Rozhodcovia: Kružliak – Hancko, Bednár, ŽK: Grozdanovski, Válovčan, Pintér – Rodolfo, Ramirez, 3217 divákov.

ViOn Zlaté Moravce: Pindroch – Brašeň, Asanovič, Pintér, Čögley – Kovaľ (78. Orávik), Duga, Grozdanovski, Válovčan – Ďubek (72. Rodrigues), Tkáč (58. Richtárech)

DAC Dunajská Streda: Jedlička – Koštrna, Kružliak, Beskorovajnyj (64. Veselovský), Davis – M. Vida – Blackman (46. Čmelík), Ronan, Kalmár, K. Vida (46. Divkovič) – Ramirez

Karol Praženica, tréner Zlatých Moraviec: „DAC ukázal svoju silu a kvalitu. Škoda, že sme nepremenili šance, ktoré sme si vypracovali. Snažili sme sa hrať aktívne od začiatku stretnutia, po prestriedaní išiel nás výkon dole. Hostia boli naopak po prestriedaní lepší. Nakoniec dali dva góly a preto vyhrali.“

Peter Hyballa, tréner Dunajskej Stredy: „Prvý polčas bol z našej strany veľmi zlý, domáci výborne napádali. Polčasový rezultát bol zaslúžený. Potom sme urobili dve zmeny, bol to futbal ako z divokého západu. Domáci mohli rozhodnúť, čo sa im však nepodarilo, naopak, my sme dali dva góly a preto odchádzame spokojní.“

ViOn Zlaté Moravce – FC DAC 1904 Dunajská Streda 1:2 (1:0)