Peter Klimant Rôzne

Uhádnite: Ktorý uchádzač o post primátora Moraviec je kráľ Facebooku?

Piati kandidáti na primátora Zlatých Moraviec, päť profilov sa nám však objaviť nepodarilo. Kto z nich je in a kto si ešte nezaložil svoj profil na Facebooku?

Ilustračný obrázok k článku Uhádnite: Ktorý uchádzač o post primátora Moraviec je kráľ Facebooku?
Zdroj: Webnoviny.sk

Sociálne siete sú stále novodobý fenomén, ktorý zasiahol už kadekoho. Kým ešte pred pár rokmi o nich počul len málokto, dnes už naopak stretnete len málokoho, kto nemá konto na takom Facebooku. Práve ten zasiahol aj oblasť politiky a stal sa obľúbeným nástrojom komunikácie s voličmi. Pozreli sme sa, ako veľmi sa snažia, alebo aj nesnažia, komunikovať s verejnosťou prostredníctvom sociálnych sietí zlatomoraveckí kandidáti na post hlavy mesta.

Najaktívnejší

Vo vodách Facebooku je jednoznačne najdominantnejší súčasný primátor Peter Lednár. Na svojom profile má cez 4 tisíc priateľov. Denne pridáva niekoľko príspevok a taktiež naplno komunikuje s ľuďmi prostredníctvom správ a komentárov.

Snaží sa

Hneď po Lednárovi nasleduje najmladší kandidát – Daniel Solárik. Ten však nemá klasický Facebook profil. Zvolil si radšej Facebook skupinu, ktorá má momentálne 114 členov. Založená bola len nedávno, konkrétne koncom augusta. K ľudom sa tu však prihovára pravidelne. Vo svojich statusoch komentuje dianie v meste.

Na prstoch jednej ruky

Trochu nuda je na profile kandidátky Marty Eckhardtovej. S 99 lajkami sa zaradila na tretie miesto. Rovnako sa jedná o mladší profil, ktorý bol založený začiatkom júla. Jej statusy sa dajú zrátať na prstoch jednej ruky, takže tu by sa mohla trošku viac posnažiť.

Rozbieha sa

Jozef Martinec si od začiatku augusta stihol na svojom profile nahromadiť 53 lajkov. Statusov je tu trošku viac ako v prípade predchádzajúcej kandidátky. Rieši v nich rôzne problémy mesta a zdieľa tu aj svoj blog.

Má čo doháňať

Posledný z piatych kandidátov – Dušan Husár svoj profil na Facebooku nemá, teda aspoň nám sa ho ani po dlhšom hľadaní nepodarilo nájsť.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM