Peter Klimant Správy

TOP 7 udalostí z Moraviec: Otáznik nad vianočnými trhmi i veľké úspechy malých športovcov

Ďalší týždeň ubehol ako voda a priniesol mnoho zaujímavého. My sme sa pozreli na udalosti, ktoré najviac zarezonovali v Zlatých Moravciach. Čo všetko zaujalo našich čitateľov? Tu je PREHĽAD.

Ilustračný obrázok k článku TOP 7 udalostí z Moraviec: Otáznik nad vianočnými trhmi i veľké úspechy malých športovcov
Zdroj: TASR

Spolu až 70 uchádzačov sa v tohtoročných komunálnych voľbách pokúsilo zabojovať o poslaneckú stoličku. Podariť sa to mohlo len 17, ostatní skončili tesne alebo ďalej pod čiarou. Koľko hlasov získali? Aj to vám prezradia kompletné výsledky volieb do mestského parlamentu – Kompletné výsledky volieb do zlatomoraveckého parlamentu: Koľko hlasov získali víťazi a koľko porazení?

Komunálne voľby 2014 pritiahli k urnám v našom volebnom obvode podstatne menej oprávnených voličov, ako je celoslovenský priemer. Pozreli sme sa na štatistiky a prinášame vám niekoľko zaujímavých zistení. Pozrite si ich v článku – Účasť voličov v komunálkach v našom obvode? Táto dedinka sa stala volebným rekordérom!

Tento mesiac si pripomíname výročie Nežnej revolúcie, ktorá zasiahla aj Zlaté Moravce. So svojimi zážitkami z týchto dní sa snami podelil regionálny historik Marian Tomajko. O tom, ako to vtedy v našom meste vyzeralo sa dočítate v rozhovore – Spomienky na revolúciu v Moravciach z prvej ruky: Takáto atmosféra vládla v našom meste!

V zlatomoraveckom zastupiteľstve nás bude v tomto volebnom období zastupovať 17 poslancov. A kým šesť z nich mali svoje stoličky aj v predošlom mestskom parlamente, zlatomoravčania vo voľbách prejavili dôveru i kandidátom, ktorí v ňom nezasadali. Tých je 11 a my sme ich zopár vyspovedali. Ich odpovede na naše otázky nájdete v rozhovore – Veľký povolebný ROZHOVOR: Vyspovedali sme 6 nových tvári zlatomoraveckého zastupiteľstva

Vianoce už klopú na dvere. Zisťovali sme preto, ako je naše mesto pripravené na tohtoročné sviatky, či pribudnú nejaké novinky vo výzdobe a či aj tento rok budeme môcť načerpať tú správnu atmosféru na vianočných trhoch. Práve nad vianočnými trhmi visí tento rok veľký otáznik. Viac sa dozviete po kliknutí na článok – Dočkáme sa tento rok v meste vianočných trhov? Táto reakcia vám veľa optimizmu nedodá!

V Zlatých Moravciach nám vyrastajú budúce futbalové hviezdy. Malí Vionisti sa dali na veľké turnajové ťaženie a nedajú sa zastaviť. Dominovali hneď v troch veľkých turnajoch. Čítajte viac v článku – V Moravciach vyrastajú budúce futbalové hviezdy: Malí Vionisti valcujú všetky okolité turnaje

Ulica Karla Marxa, Leninova či Tosltého ulica, alebo Námestie Maršala Stalina. Nie, to nie sú názvy lokalít z Moskvy, ale staré komunistické pomenovania zo Zlatých Moraviec. Zaspomínajte si na ne v článku – Spomínate si ešte? Takto sa volali ulice v Zlatých Moravciach za komunistov!

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM