Peter Klimant Správy

TOP 5 udalostí týždňa: Boj za obnovenie rýchlika i majetkové pomery známych funkcionárov z Moraviec

Máme tu pondelok a s ním aj prehľad TOP udalostí minulého týždňa. Ak ste nestihli sledovať, čo hýbalo našim mestom, máme riešenie. Všetko podstatné nájdete teraz na jednom mieste.

Ilustračný obrázok k článku TOP 5 udalostí týždňa: Boj za obnovenie rýchlika i majetkové pomery známych funkcionárov z Moraviec
Zdroj: TASR

Čo v našom meste považujete za najkrajšie? Takúto otázku sme položili desiatkam Zlatomoravčanov vo veku od 18 do 55 rokov. Z ich odpovedí sme zostavili TOP trojku najobľúbenejších miest. Zistite, ktoré miesto vyhralo po kliknutí na článok – Obyvatelia nášho mesta rozhodli: TOP 3 najkrajších kútov Zlatých Moraviec!

Pokiaľ aj vám prekážajú večné tlačenice v preplnených autobusoch zbystrite pozornosť. Skupina aktivistov začala boj za obnovenie rýchlika, ktorý kedysi spájal Zlaté Moravce s Bratislavou a stredným Slovenskom. Viac sa dozviete v článku – Aktivisti z Moraviec sa dali do pohybu: Začína boj o obnovenie rýchlika Tekov!

Nitriansky samosprávny kraj (NSK) zverejnil na svojich stránkach majetkové priznania poslancov za rok 2013. Ste zvedavý, aké sú majetkové pomery Ostrihoňovej či Kéryho? Klikni na článok a dozviete sa – Známi funkcionári zverejnili majetkové pomery: K akým vlastníctvu sa priznali Ostrihoňová či Kéry?

O novej hlave Moraviec sme rozhodli 15. novembra. Kým v iných mestách budú mať zväčša do 15. decembra už svojich nových primátorov vo funkciách, v tom našom sa tento kalendárny rok toho už nedočkáme. Lednár sa totiž rozhodol ustanovujúce zasadnutie nezvolať. Viac sa dozviete v článku – Ostrihoňová si na primátorské kreslo bude musieť počkať: Lednár nezvolal ustanovujúce zasadnutie!

Obyvateľov Pribinovej ulici už dlhšie trápi problém s priechodmi pre chodcov. A aké na danom mieste takzvané zebry vlastne sú? Prakticky na celej ulici nie je ani jeden bezbariérový priechod. Svoje sťažnosti už adresovali aj na mesto. Ako celá vec dopadla sa dozviete po prečítaní článku – Problém majú dôchodcovia i mamičky s kočíkmi: Ľudia sú rozhorčení, takéto priechody majú na ulici!

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM